Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Sznupek zachęcał do zakładania maseczek [FOTO]

Facebook Twitter

Policyjny "Sznupek" zachęcał do noszenia maseczek a młodzież klas mundurowych do pomocy choremu chłopcu.

Policjanci z jastrzębskiej komendy wraz z uczniami III Liceum Ogólnokształcącego w Jastrzębiu-Zdroju przez dwa dni odwiedzali galerie handlowe w mieście. Postanowili pomóc w nieco inny sposób i wesprzeć Filipka Cholewę chorego na SMA.

Młodzież rozdawała ulotki z informacją o zbiórce na rzecz chorego a policjanci maseczki. Na miejscu nie mogło zabraknąć policyjnego Sznupka, który z uwagi, iż na terenie kraju nadal występuje stan zagrożenia epidemicznego, sam założył maseczkę i wraz z mundurowymi pomagał w przekazywaniu informacji o obowiązku zakrywania ust i nosa we wszystkich miejscach skupiających duże ilości ludzi.

Jak piszą jastrzębscy policjanci –

Bardzo dziękujemy za pomoc młodzieży z III Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Wyspiańskiego w Jastrzębiu-Zdroju. Ich pomoc oraz bardzo duże zaangażowanie pozwoliło w ciągu tych dwóch dni dotrzeć do wielu mieszkańców naszego miasta i nie tylko. Mundurowi na licytację wystawili także 4 maskotki policyjnego pieska „Sznupek”. Zapraszamy do licytacji.

Pomocy i wsparcia potrzebuje właśnie Filipek, niezbędna jest pomoc finansowa na lek, który powstrzyma wyniszczającą chorobę. Ratunkiem dla niego jest najdroższy lek świata. Trwa zbiórka 9 milionów złotych na pokrycie kosztów terapii, pozostało jeszcze do zebrania 622 tysiące złotych. To już ostatnia prosta, prosimy o wsparcie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021