Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie – Zdrój: Ta umowa da pracę uczniom

Facebook Twitter

Potrzebni fachowcy. Najlepsi uczniowie z jastrzębskich Zespołów Szkół nr 5 i 6 oraz Zespołu Szkół Zawodowych znajdą pracę w Jastrzębskich Zakładach Remontowych. Wczoraj (30.01.) podpisano umowę, na mocy której do zakładów trafią uczniowie z klas kształcących w zawodach: technik mechanik, operator obrabiarek skrawających i ślusarz.

(fot. Łukasz Parylak/ jastrzebie.pl)

Najpierw będzie im umożliwiona praktyka czyli realne poznanie zawodu, wyróżniający się uczniowie mogą liczyć na etaty. Porozumienie dotyczące zasad współpracy mającej na celu umożliwione uczniom poznanie branży produkcyjno-remontowej w sektorze górnictwa oraz świadomego podjęcia decyzji, co do przyszłych wyborów zawodowych zostało zawarte 30 stycznia. Podpisali je: Henryka Iwaniszczuk, pełnomocnik zarządu Jastrzębskich Zakładów Remontowych, Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju, Arkadiusz Żmij, wicedyrektor ZS nr 6, Beata Makoś, wicedyrektor ZS nr 5 i Barbara Tetla-Gruszczyk, dyrektor ZSZ. Porozumienie obejmuje uczniów kształcących się w klasach w zawodach: technik mechanik, operator obrabiarek skrawających i ślusarz.

W ramach współpracy Jastrzębskie Zakłady Remontowe udostępnią teren produkcyjny, tak aby młodzi ludzie realnie mogli poznać potencjalne miejsce pracy, zdobyć wiedzę oraz praktyczne doświadczenie niezbędne do dalszego kreowania kariery zawodowej. Na pracę mogą liczyć najlepsi w nauce i zachowaniu absolwenci, którzy zdadzą z wynikiem pozytywnym egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj