Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Uczniowie uczą się zdalnie, a w szkołach trwają remonty

Facebook Twitter

W Jastrzębiu-Zdroju wcześniej niż zakładano, bo na 3 miesiące przed czasem, zakończono przebudowę Szkoły Podstawowej nr 18. Jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, uczniowie po przerwie świątecznej wrócą do nowych wnętrz budynku swojej szkoły.

www.jastrzebie.pl

Mówi Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju:

Bardzo nas cieszy, że mimo tego, że ograniczenia są takie pandemiczne, to uda nam się zakończyć wcześniej modernizację Szkoły Podstawowej nr 18. W tej chwili już przygotowujemy tak, aby młodzież mogła wejść. Niestety sytuacja obecna nie pozwala, aby korzystać „pełną parą”. Kiedy się to wszystko unormuje, mam nadzieję, że i dzieci młodsze i starsze będą już mogły w pełni korzystać. Modernizacja obejmowała kompleksowo termomodernizację, czyli alternatywne źródła energii. Przy każdej modernizacji o to dbamy, bo chcemy, żeby wszystkie obiekty były już w pełni ekologiczne.

Prace w Szkole Podstawowej nr 18 pochłonęły prawie 10 milionów złotych, w placówce pojawiła się m.in. winda i podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Równocześnie ruszyła termomodernizacja i przebudowa Zespołu Szkół nr 5 i Centrum Kształcenia Praktycznego:

Sukcesywnie dbamy o to, aby kolejne placówki były zmodernizowane. W tej chwili Zespół Szkół nr 5 oraz Centrum Kształcenia Zawodowego Tam również dotyczy to termomodernizacji i pewnych modernizacji wewnątrz budynku. Sytuacja sprzyja temu, że młodzieży nie ma w budynku i można pracować. Planowane zakończenie tych inwestycji to koniec sierpnia przyszłego roku.

Koszt tej inwestycji to prawie 7 milionów złotych, z czego ponad 4 miliony złotych pochodzą z dotacji ze środków unijnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj