Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Ulica Jagiełły do remontu

Facebook Twitter

Ulica Jagiełły w Jastrzębiu-Zdroju idzie do remontu. Będzie nowa nawierzchnia, chodnik i ścieżka rowerowa.

jagiełły
fot. jastrzebie.pl

Za 1,5 mln złotych całkowicie zostanie przebudowany odcinek drogi o długości ponad kilometra, od alei Jana Pawła II do skrzyżowania z ulicami Chlebową i Kusocińskiego. Po stronie działek pojawi się chodnik oraz jednokierunkowa ścieżka rowerowa. Parking przy Rodzinnych Ogródkach Działkowych „Słonecznik” zostanie rozbudowany do 20 miejsc postojowych. Przejście dla pieszych przy wjeździe w ulicę Marusarzówny zostanie przesunięte na drugą stronę skrzyżowania, tu także zostanie przeniesiony przystanek autobusowy. Na skrzyżowaniu z ulicą Czecha pojawi się nowe przejście dla pieszych. Podobnie jak u zbiegu ulic Chlebowej i Kusocińskiego. Tam dodatkowo wyznaczony zostanie przejazd dla rowerów. Przejścia dla pieszych zostaną doświetlone.

Tak szeroka i kompleksowa modernizacja ulicy Jagiełły poprawi bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zaplanowano wykonanie doświetlenia przejść dla pieszych oraz wyznaczenie jednokierunkowej drogi dla rowerów. Podczas planowania tej modernizacji wzięliśmy pod uwagę głosy mieszkańców pobliskiego osiedla, którym ta przebudowa jest najbardziej potrzebna

– mówi prezydent Anna Hetman.

jagiełły

Po ogłoszeniu przetargu i wyłonieniu wykonawcy będzie można przystąpić do prac w terenie. Na realizację przedsięwzięcia miasto pozyskało częściowo środki, w wysokości prawie 1,5 mln w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023