Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Urzędnicy zaskoczeni brakiem pieniędzy na przebudowę dachu lodowiska

Facebook Twitter

To ważna inwestycja, bo jeżeli nie zostanie zmieniony dach w przyszłym roku, do hali Jastor nie będzie mogła wejść publiczność. Samorządowcy liczyli, że otrzymają wsparcie na ten cel z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wnioskowali o kwotę w wysokości blisko 13 milionów złotych. Niestety dofinansowania nie otrzymali, pojawiło się za to 6 milionów złotych na budowę ronda.

Zaskoczyło nas takie rozstrzygnięcie

– mówi Izabela Grela rzecznik Urzędu Miasta w Jastrzębiu-Zdroju:

Biorąc pod uwagę kryteria, które były w wytycznych, zakładaliśmy, że miasto Jastrzębie raczej większe szanse ma na dofinansowanie do przebudowy konstrukcji dachu na lodowisku Jastor. Ku naszemu zdumieniu, nie dostaliśmy tych pieniędzy, choć jest to inwestycja ponad regionalna, bo z naszego lodowiska korzystają ludzie z całej okolicy. Natomiast dostaliśmy pieniądze i to nas cieszy – na przebudowę ronda. Wnioskowaliśmy o prawie 8 milionów, dostaliśmy 6. Zawsze jak dostajemy pieniądze, to się cieszymy.

W związku z brakiem pieniędzy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na przebudowę dachu lodowiska Jastor, miasto Jastrzębie-Zdrój będzie musiało skorzystać z własnych środków. Konstrukcja wymaga przebudowy ze względów bezpieczeństwa. Obiekt dopuszczono warunkowo do użytkowania do przyszłego roku – wynika z kontroli jakie przeprowadzono po zawaleniu się dachu hali Międzynarodowych Targów Katowickich w 2006 roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj