Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój : W tym roku bez kwesty na cmentarzach

Facebook Twitter

W tym roku bez kwesty na Wszystkich Świętych w Jastrzębiu-Zdroju. Ze względu na epidemię jastrzębskie Hospicjum Domowe rezygnuje w tym roku z przeprowadzenia kwest na cmentarzach. Przypomnijmy, że zbiórki na rzecz hospicjum są listopadową tradycją w mieście.

fot.goszka/ pixabay.com

Od 2002 roku w Dzień Wszystkich Świętych wolontariusze stają z puszkami, by wśród odwiedzających cmentarze zbierać środki na potrzeby Hospicjum Domowego im. księdza Eugeniusza Dutkiewicza SAC. Ubiegłoroczna, 17. z kolei kwesta okazała się rekordowa – zebrano na niej ponad 50 tysięcy złotych.

Początki były skromne – przez pierwszych kilka lat pieniądze do puszek zbierała garstka stałych wolontariuszy, którzy na co dzień pomagali podopiecznym hospicjum. Stali jedynie przy Kościele Świętej Katarzyny i na cmentarzu komunalnym. Po kilku latach, dzięki zaangażowaniu nauczycieli i dyrekcji szkół, udało się do pomocy zachęcić jastrzębską młodzież. W 2019 roku aż 350 ochotników zachęcało ludzi do wsparcia hospicjum na wszystkich jastrzębskich cmentarzach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj