Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój wesprze miasto partnerskie: Borszczów w Ukrainie

Facebook Twitter

Borszczów to miasto partnerskie w obwodzie tarnopolskim, radni jednogłośnie zdecydowali o pomocy humanitarnej. Wysłane zostaną śpiwory, rękawiczki, latarki, baterie, środki higieny osobistej i chemia, a przede wszystkim agregat prądotwórczy.

fot. Ł.Parylak/jastrzebie.pl

Podczas nadzwyczajnej sesji, radni zdecydowali o natychmiastowym udzieleniu pomocy i przekazaniu na nią 80 tysięcy złotych. Ofiarowane przez jastrzębian rękawiczki, baterie, latarki czy środki higieniczne będą przekazywane mężczyznom idącym z Borszczowa na front.

Pomoc zaprzyjaźnionemu miastu prezydent Anna Hetman zaoferowała jeszcze przed agresją wojsk rosyjskich na Ukrainę. Kilka dni później, już w wojennej rzeczywistości, władze Borszczowa wysłały listę najpilniejszych potrzeb. Wśród nich agregat prądotwórczy do zasilania sieci wodociągowej do przepompowywania wody pitnej oraz śpiwory.

Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami Borszczowa. Na bieżąco informują nas o swoich potrzebach. Nasi mieszkańcy ochoczo włączyli się do zbiórki darów, dostarczyli nie tylko niezbędne śpiwory, ale wiele innych artykułów, które przekazujemy zaprzyjaźnionemu miastu

– mówi Anna Hetman.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2022