Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Zarzuty za kradzież rozbójniczą i znieważenie z alkoholem w tle

Facebook Twitter

Zwykłym mandatem mogła zakończyć się policyjna interwencja, gdyby nie porywcze zachowanie sprawczyni kradzieży sklepowej. Gdy jastrzębianka została przyłapana przez pracowników na wynoszeniu ze sklepu alkoholu, 19-latka zaatakowała ochronę, a partner, chcąc odbić dziewczynę z rąk mundurowych, znieważył policjantów. W efekcie kobieta usłyszała zarzut kradzieży rozbójniczej, a 37-latek znieważenia mundurowych.

Fot. jastrzebie.slaska.policja.gov.pl

Wyjątkowo porywczą sprawczynię kradzieży sklepowej zatrzymali w środę (01.07.)  jastrzębscy policjanci. Kobieta w jednym z marketów ukradła alkohol. Gdy 19-latka została przyłapana na wynoszeniu trunku i ujęta przez ochronę, zareagowała bardzo agresywnie.

Najpierw odepchnęła, zaczęła szarpać ochroniarza, po czym chciała wybiec ze sklepu, wpadając na przesuwne drzwi. Wtedy też została zatrzymana przez pracownika sklepu. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci i prowadzili 19-latkę do radiowozu, podbiegł do nich partner 19-latki.

Jastrzębianin, chcąc odbić swoją partnerkę, wielokrotnie znieważył interweniujących mundurowych. Mężczyzna także został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało, był pijany.

W czwartek (02.07.) kobieta usłyszała zarzut kradzieży rozbójniczej, a mężczyzn – znieważenia policjantów. Teraz o losie zatrzymanych zadecyduje sąd. Za kradzież rozbójniczą grozi do 10 lat, a za znieważenie mundurowych- do roku więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj