StartWiadomości

Jastrzębie-Zdrój: Zatruli się dopalaczami, teraz walczą o życie [AKTUALIZACJA]

To jastrzębianin, w którego mieszkaniu również znaleziono biały proszek, substancja zostanie teraz przebadana. A to co stało się na klatce schodowej zostało zarejestrowane przez kamery z monitoringu. Na nagraniu widać, jak chłopcy po zażyciu nieznanej substancji zaczynają osuwać się na podłogę, a mężczyzna, który najprawdopodobniej sprzedał im dopalacze, ucieka.

Nastolatkowie przebywają w Instytucie Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu. Ich stan jest ciężki. Są głęboko nieprzytomni i oddychają za pomocą respiratora.

Mówi Aleksandra Nowara, Rzecznik Śląskiej Policji:

Policjanci zatrzymali w sobotę (16.06.) 31-letniego mężczyznę, który najprawdopodobniej udzielił nastoletnim chłopcom dopalaczy. Po kilku godzinach trafili oni do kolejnego mężczyzny, również mieszkańca Jastrzębia, 24-latka, który dilował tymi środkami. W jego mieszkaniu zabezpieczono różnego rodzaju środki, przede wszystkim w postaci tabletek, proszku, również ampułek, dodatkowo spore ilości gotówki – ponad 7 tysięcy, dysk twardy komputera, telefony komórkowe, karty SIM. Wszystko po to, aby sprawdzić, do kogo te środki trafiały, ewentualnie, kto jemu dostarczał dopalacze.

Zabezpieczone środki trafiły już do badań laboratoryjnych, ciągle nie wiadomo ile niebezpiecznej substancji trafiło na rynek:

Nie mamy na razie takiej wiedzy, cały czas sprawdzamy. Chcemy dotrzeć do odbiorców, bo wiemy, że te środki miały ogromny wpływ na tych młodych ludzi, do tego stopnia, że w tej chwili nadal przebywają w szpitalu. Nadal są nieprzytomni, nie ma z nimi kontaktu. Ten środek akurat był w woreczku strunowym, bez konkretnej nazwy, dlatego uczulamy wszystkich, żeby nie korzystali z tego rodzaju wspomagaczy, kiedy nie znają składu, nie wiedzą, co to jest i z jakiego jest źródła. Może skończyć się to tragicznie, nawet śmiercią.

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Formularz Daj znać czeka na Wasze informacje! Dzieje się coś ważnego? Napisz do nas.

Wyślij zdjęcie, czy film lub po prostu opisz co się stało. Zostań naszym pierwszym źródłem informacji.

 

Zostaw komentarz