Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: żonkil to nadzieja [FOTO]

Facebook Twitter

Żonkile to nadzieja. Pole właśnie tych kwiatów pojawiło się przed jastrzębskim magistratem, bo kwiecień to miesiąc świadomości autyzmu.

fot. www.jastrzebie.pl

Papierowe kwiaty posadziły dzieci z przedszkola specjalnego, ich rodzice i nauczyciele, wraz z władzami miasta. Papierowym żonkilom, symbolizującym nadzieję, towarzyszą niebieskie kartki, na których wypisano imiona osób biorących udział w akcji. To znak solidarności z autystami. W tym roku jednak akcja ma nieco szerszy wymiar.

Autyzm symbolizowany jest kolorem niebieskim. W połączeniu z żółtymi żonkilami (symbol nadziei) przywodzi na myśl kolory Ukrainy, która jest nam wszystkim ostatnio szczególnie bliska. Zaburzenia ze spektrum autyzmu nie uznają granic państwowych, nie mają określonej narodowości – występują w każdym kraju, w każdym zakątku świata. Tak samo jest z nadzieją… Tegoroczne przesłanie „Jest nadzieja” – dotyczy każdego człowieka na świecie. Chcemy dać naszym sąsiadom przesłanie, że wojna się skończy, wrócą do swoich domów, do swojej wolnej ojczyzny. Tej nadziei nigdy nie może zabraknąć!

– tłumaczy dyrektorka Przedszkola Specjalnego, Joanna Łodzińska-Czoch.

Czytaj takze:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022