Jastrzębscy hokeiści dalej walczą o złoto – będzie 7. mecz w finałowej rywalizacji!!!!

W środę (27.03.) JKH GKS po raz 6. zmierzył się w finale hokejowej ekstraligi z Cracovią. Jastrzębianie znów okazali się lepsi i tym razem wygrali 3:2. Pierwsza tercja meczu była wyrównana, oba zespoły strzeliły po jednym golu - dla GKS-u trafił Mateusz Danieluk.

W drugiej za sprawą bramek Petra Lipiny i Radka Prochazki jastrzębianie objęli prowadzenie. Cracovia odpowiedziała tylko jednym trafieniem, a ponieważ ostatnie 20 minut nie przyniosło już goli, z wygranej cieszyli się hokeiści z Jastrzębia. Dzięki temu zwycięstwu, GKS wyrównał stan finałowej rywalizacji na 3:3 i o tym kto zdobędzie tytuł zadecyduje 7. spotkanie. Mecz zostanie rozegrany na Jastorze w piątek (29.03.) o 18.30.

Comarch Cracovia – JKH GKS Jastrzębie 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

1:0 (11:58) Piotrowski (rzut karny)
1:1 (13:45) Danieluk – Lipina – Zatko (5/4)
1:2 (25:32) Lipina – Zdenek
1:3 (28:39) Prochazka – Zatko
2:3 (33:52) Chmielewski – S. Kowalówka – Piotrowski Comarch

Cracovia: Radziszewski – Dudasz, Besch, L. Laszkiewicz, S. Kowalówka, D. Laszkiewicz – A. Kowalówka, Noworyta, Dvorzak, Valczak, Fojtik (4) – Zieliński, Kłys (2), Piotrowski, Rutkowski, Chmielewski – Kostecki.

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski – Zatko, Górny, Danieluk (4), Kral, Prochazka – Mateusz Rompkowski, Karliczek, Lipina, Zdenek, Bordowski (2) – Bryk (2+RK), Dąbkowski, Urbanowicz, Salamon, Kapica – Labryga, Pastryk, Kogut, Marzec, Kulas.