Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębscy policjanci przejęli nielegalny towar wart ponad 100 tysięcy złotych

Facebook Twitter

Mundurowi przejęli ponad 7,5 tysiąca paczek papierosów, 36 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy oraz 60 litrów alkoholu nielegalnego pochodzenia. Śledczy szacują, że straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenie podatkowego wynoszą około 140 tysięcy złotych.

Zatrzymanie 59-latka jest wynikiem pracy operacyjnej jastrzębskich kryminalnych. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów w piątek, kiedy próbował w swoim garażu załadować do auta „lewy towar”. Funkcjonariusze przejęli w sumie ponad 7,5 tysiąca paczek papierosów oraz 36 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.

Na rynek nie trafi także 60 litrów nielegalnego alkoholu. Kontrabanda została zabezpieczona, a zatrzymany jastrzębianin trafił do komendy. Wszystko wskazuje na to, że z nielegalnego handlu mężczyzna uczynił sobie stałe źródło dochodu. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego szacuje się na kwotę około 140 tysięcy złotych.

59-latek odpowie za popełnione przestępstwa akcyzowe, za co może trafić do więzienia na najbliższe 3 lata. Grożą mu też dotkliwe kary finansowe.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj