Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jaką moc ma czytanie? Jastrzębska biblioteka zaprasza na ”wzmacniającą noc”

Facebook Twitter

Biblioteka główna w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza na Noc Bibliotek. Tegoroczne hasło brzmi „Czytanie wzmacnia!”. W programie gra miejska, Vinyl Giełda, warsztaty z Danielem Odiją i spotkania z Łukaszem Wojtusikiem i z Marcinem Wilkiem.

My wiemy jak wzmocnić potrzebę czytania

– informuje biblioteka:

Jeśli lubisz spędzać czas z książką to nie mogłeś trafić lepiej. Odwiedź nas w sobotę 9 października i przekonaj się jaką moc ma czytanie

– dodaje.

Noc Bibliotek rozpocznie się od pionierskiej wyprawy dla dzieci i młodzieży. Podczas gry miejskiej poznacie polskich odkrywców i podróżników. Zagadki i zadania przenosić będą Was na kolejne kontynenty i przybliżą informacje na temat przygód alpinistów, podróżników i odkrywców. Ale to nie wszystko! Będą także warsztaty dla dzieci, które przybliżą postać i twórczość Stanisława Lema. Do świata robotów i wynalazków przeniesiecie się za sprawą Daniela Odiji.

Dorośli również tego dnia znajdą coś dla siebie. Miłośnicy muzyki będą mogli nie tylko zakupić płyty winylowe podczas Vinyl Giełgy, ale także porozmawiać o muzyce. Na miłośników literatury czekają dwa interesujące spotkania. Na początek o potrzebie czytania, rynku książki, przyjemności lektury porozmawiamy z Łukaszem Wojtusikiem, dziennikarzem i autorem podcastu Alfabet Wojtusika. O literaturze biograficznej, Annie Jantar, Irenie Kwiatkowskiej porozmawiamy z Marcinem Wilkiem dziennikarzem, blogerem, autorem książek: Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia, Kwiatkowska. Żarty się skończyły, Pokój z widokiem. Lato 1939.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „kultura – Interwencje – 2021”.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj