Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębska Spółka Węglowa: Oczyszczacze powietrza trafiły do placówek z regionu [WIDEO]

Facebook Twitter

Jastrzębska Spółka Węglowa przekazała 80 oczyszczaczy powietrza placówkom z miejscowości, na terenie których działają jej kopalnie. Na akcję „Czyste powietrze dla przedszkoli w regionie - zakup oczyszczaczy powietrza” Fundacja JSW przeznaczyła prawie 50 tys. złotych.

fot.www.jsw.pl

Na Śląsku w sezonie grzewczym jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia, dlatego te urządzenia mają znaczenie dla zdrowia najmłodszych mieszkańców. Oczyszczacze przekazano na spotkaniu w Hali widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju.

fot.www.jsw.pl

Zdrowie dzieci jest dla nas sprawą najważniejszą. Jesteśmy spółką, która działa na śląskiej ziemi i zależy nam na tym, aby jej najmłodsi mieszkańcy mieli z nami pozytywne skojarzenia

– powiedział Artur Dyczko, prezes Fundacji JSW.

Dziś podarowaliśmy oczyszczacze powietrza, ale zawsze wsłuchujemy się w to, o czym mówią nam pracownicy oświaty. Dlatego inwestujemy w wyposażenie szkolnych pracowni, czy przedszkolnych placów. To dla nas inwestycja w przyszłość

– dodał prezes Fundacji JSW.

Wręczenie oczyszczaczy to nie koniec akcji prowadzonej przez Fundację JSW. Fundacja ogłosiła konkurs dla przedszkolaków i podopiecznych żłobków publicznych, które otrzymały już oczyszczacze – na najlepszą pracę obrazującą, w jaki sposób przekazany sprzęt sprawdza się w placówce. Prace mogą zostać wykonane w dowolnej formie medialnej lub plastycznej. Nagrodą jest oczywiście 20 oczyszczaczy powietrza.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023