Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębska Spółka Węglowa ogranicza sprzedaż węgla do dwóch ton

Facebook Twitter

Już nie trzy, ale tylko dwie tony węgla można kupić w kopalni Budryk w Ornontowicach należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Ograniczenie jak twierdzi JSW, ma usprawnić sprzedaż i zagwarantować węgiel dla większej ilości klientów. Do dziś od uruchomienia sprzedaży w połowie sierpnia, kopalnia Budryk sprzedała ponad 7, 5 tysiąca ton węgla dla 2,5 tysiąca osób.

fot. jsw.pl

Rozmawialiśmy z Tomaszem Siemieńcem rzecznikiem prasowym Jastrzębskiej Spółki Węglowej:

Tomasz Siemieniec: Teraz kupujący może zaopatrzyć się w dwie tony, nie w trzy, jak to było wcześniej. Wprowadzona zmiana ma usprawnić proces sprzedaży oraz zagwarantować zakup węgla dla większej ilości osób. Wprowadzona zmiana dotyczy również tych odbiorców – co ważne – którzy numerki otrzymali już wcześniej. Przypominam, że kopalnia ponad miesiąc temu zaprzestała wydawania numerków. Ten zabieg był podyktowany potrzebą rozładowania kolejki. Po obsłużeniu klientów z wydanymi numerkami kopalnia powróci do ich wydawania i zasada jest taka, że przyjeżdżają samochody i one są różnego tonażu. Im większy samochód, tym dłużej to trwa. Każdy teraz będzie miał po dwie tony, każdy będzie musiał przedstawić swoje wszystkie dokumenty, więc sama papierkowa robota będzie trwała troszkę dłużej, ale mamy nadzieję, że do zimy więcej ludzi zaopatrzy się u nas w węgiel.

Kopalnia Budryk dziennie sprzedaje około 170 ton węgla typu Orzech. Sprzedaż odbywa się od poniedziałku do piątku od 6.30 do 14.30.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj