Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębska Spółka Węglowa zmienia zasady przyjmowania absolwentów

Facebook Twitter

Bez 14-tki, deputatu węglowego i nagrody jubileuszowej? W Radiu 90 wracamy do zmian, jakie w zatrudnianiu absolwentów klas górniczych chce wprowadzić Jastrzębska Spółka Węglowa.

Młodzież ze szkół, które są objęte porozumieniami o gwarancjach pracy dla uczniów, ma być przyjmowana do kopalni przez specjalnie utworzoną spółkę. Bez dodatkowych przywilejów. W Jastrzębiu zawrzało, w interesie młodzieży stają władze samorządowe. A jak w innych częściach regionu? Po raz pierwszy z JSW porozumienie podpisał także powiat wodzisławski. Naukę w pierwszej klasie technikum mechanicznym rozpoczęli uczniowie, którym nikt nie powiedział na jakich zasadach będą przyjęci do pracy:

– usłyszała od uczniów I klasy technikum w Zespole Szkół Zawodowych w Wodzisławiu, Monika Sokołowska. Ogólną treść porozumienia z JSW potwierdza Wojciech Raczkowski, rzecznik wodzisławskiego starostwa:

Dodajmy, że w szkołach powiatu wodzisławskiego od kilku lat kształceni są pracownicy dla Kompanii Węglowej. W czterech klasach, od nowego roku szkolnego nie tylko w Zespole Szkół Zawodowych w Wodzisławiu. Nowy oddział utworzony będzie także w Radlinie:

Zbigniew Madej, rzecznik Kompanii Węglowej zapewnia, że pomimo trudnej sytuacji finansowej spółki młodzież gwarancje pracy dla młodzieży są aktualne:

Przypomnijmy, że od 2004 roku, czyli od chwili nawiązania współpracy z Kompanią Węglową przez wodzisławskie starostwo, pracę w kopalniach Kompanii Węglowej znalazło już ponad 860 absolwentów, a gwarancjami zatrudnienia objęto łącznie niespełna 1 400 uczniów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj