Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębska straż miejska podsumowuje akcje znakowania rowerów

Facebook Twitter

120 pojazdów - tyle rowerów w czasie tych wakacji oznakowali strażnicy w Jastrzębiu-Zdroju. Tym razem, w przeciwieństwie do lat poprzednich, robiła to przy punkcie odpoczynkowym przy ul. Ranoszka na Żelaznym Szlaku Rowerowym, a nie pod Urzędem Miasta.

„Syntetyczne DNA”, którego używają strażnicy, nie ingeruje trwale w budowę pojazdu, ani nie jest widoczne dla osób postronnych. O zastosowanym oznakowaniu informuje naklejka umieszczana na ramie pojazdu, co skutecznie odstrasza potencjalnych złodziei. System ten jest najpopularniejszą metodą zabezpieczania rowerów w Czechach. Jako jedna z pierwszych formacji tę technikę wprowadziła Miejska Policja z Karwiny. Przez 5 lat w ramach transgranicznego projektu oznaczono 677 pojazdów, nie tylko rowerów.

To właśnie dlatego akcja przeprowadzana była w ramach projektu „Zintensyfikowanie współpracy transgranicznej straży miejskich w Karwinie i Jastrzębiu-Zdroju” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lutego 2023