Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębska szkoła podarowała ukraińskim uczniom rowery

Facebook Twitter

Uczniów z Ukrainy coraz częściej spotkać można w polskich szkołach. Miły gest na gości zza wschodniej granicy czekał w Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju. 5 uczniów otrzymało rowery.

Jednoślady wręczono im podczas „Gali Sobieskiego”, gdzie podsumowano szkolne sukcesy w kraju i za granicą, gdzie także symbolicznie włączono uczniów z Ukrainy do społeczności szkolnej. Mówi dyrektor szkoły Jolanta Kłopeć:

Jolanta Kłopeć: Mamy dla nich niespodziankę, ponieważ dyrektor niemieckiej firmy przekaże im ufundowane przez firmę rowery. 5 rowerów dla uczniów, ale tutaj uwaga, ponieważ cała inicjatywa rozpoczęła się od tego, że pierwszemu uczniowi ten rower został zasponsorowany przez nauczycieli w formie zbiórki, to dzisiaj rower otrzymuje jego ciocia. Pani Tatiana, która występować będzie na scenie. Zamiast Saszy dostanie jego ciocia. Starałam się na dzisiejszą uroczystość zaprosić wszystkie osoby, które wspomagały nas, jeżeli chodzi o pomoc Ukrainie, bo oprócz tych niespodzianek w postaci rowerów to jest zakup obiadów dla dzieci z Ukrainy.

Uczniowie z Ukrainy chodzą do jastrzębskiej szkoły od początku marca.

Często spotykamy się z nimi po lekcjach

– mówią uczennice Sobieskiego, a wychowawca jednej z klas Marian Janecki podkreśla ogromną życzliwość, jaką obdarowaliśmy uciekinierów wojennych:

Marian Janecki

W Jastrzębiu czujemy się jak w domu – mówią Ukraińcy.

Jedna z rodzin zamieszkała u Jolanty Olszowy Oleś dyrektor Centrum Terapii Nerwic i Uzależnień:

A Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju odwiedził Arkadiusz Żabka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj