Jastrzębski Węgiel – AssecoResovia Rzeszów 3:2 [WIDEO]

W meczu na szczycie siatkarskiej PlusLigi lepszy Jastrzębski Węgiel. Wczoraj (22.03.) rozegrano zaległe spotkanie 23. kolejki, w którym lider Asseco Resovia Rzeszów podejmował trzecich w tabeli jastrzębian.

Jastrzębski Węgiel

Spotkanie Jastrzębski Węgiel – Cerrad Czarnymi Radom już w sobotę (25.03.)

Po zaciętym spotkaniu lepsi okazali się „pomarańczowi”, którzy wygrali 3:2. Zespoły na przemian wygrywały pierwsze cztery sety. W ostatnim, decydującym lepsi okazali się jastrzębianie, którzy wprawdzie przegrywali już 8:12, ale ostatecznie zwyciężyli w tej partii 17:15 i dopisali do swojego konta dwa punkty. Co ciekawe, dla Jastrzębskiego Węgla był to pierwszy wygrany w tym sezonie w lidze tie-break. Mówi środkowy zespołu, Jurij Gladyr.

Jurij Gladyr: Generalnie końcówka była super w naszym wykonaniu. Cieszymy się z tego wygranego pierwszego tie-breaka w tym sezonie, jeżeli nie liczyć Super Pucharu Polski. Gadaliśmy między sobą, żeby się pobudzić, że chłopaki w końcu musimy przerwać tę złą passę w pięciu setach. Musimy wreszcie wygrać za wszelką cenę i tak też się udało. Dlatego te dwa punkty smakują bardzo dobrze i cieszymy się z tego, że pojadą, wrócą z nami do Jastrzębia.

Jurij Gladyr, środkowy Jastrzębskiego Węgla

Z wygranej cieszył się także libero zespołu, Jakub Popiwczak.

Jakub Popiwczak: To ogromna radość wygrać w Rzeszowie i to po tak ciężkim meczu. Po takim meczu, gdzie przeciwnik już witał się z gąską, już miał to zwycięstwo prawie. A koniec końców to my wyjeżdżamy stąd z tarczą. Świetne uczucie odwrócić tego tie-breaka, szczególnie z liderem PlusLigi. Przełamaliśmy, zapominamy o tej klątwie tie-breaku dla Jastrzębskiego Węgla w PlusLidze w tym sezonie i jedziemy dalej każdy kolejny mecz.

Zobacz film z wypowiedziami zawodników:

jastrzębski węgiel

Dzięki wczorajszej wygranej Jastrzębski Węgiel awansował na drugie miejsce w tabeli PlusLigi. Już w sobotę (25.03.) jastrzębianie rozegrają kolejne ligowe spotkanie, na wyjeździe zmierzą się z Cerrad Czarnymi Radom.

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:21, 18:25, 25:20, 18:25, 15:17)

Asseco Resovia Rzeszów: Muzaj, Drzyzga, Kochanowski, Kozamernik, Borges, Cebulj, Zatorski (libero) oraz Bucki, Kędzierski, Piotrowski

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Toniutti, Gladyr, M’Baye, Fornal, Clevenot, Popiwczak (libero) oraz Hadrava, Tervaportti, Szymura

MVP meczu: Tomasz Fornal