Jastrzębski Węgiel awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski

W środę (19.12.) jastrzębianie pokonali we własnej hali AZS Częstochowa 3:2. W pierwszym secie gospodarze zmiażdżyli rywala, wygrali aż 25:7, w kolejnych nie było jednak już tak łatwo. Zespoły na przemian wygrywały sety, a w tym najważniejszym, więcej zimnej krwi zachowali jastrzębianie.

Jastrzębski Węgiel zwyciężył w tie-breaku 15:10 i awansowali do ćwierćfinału rozgrywek o Puchar Polski. Ich przeciwnikiem w dwumeczu będzie Skra Bełchatów. A już sobotę (22.12.) kolejne ligowe emocje, do Jastrzębia przyjeżdża mistrz Polski, Asseco Resovia Rzeszów (godz. 17.00).

Jastrzębski Węgiel – Wkręt-met AZS Częstochowa 3:2 (25:7, 16:25, 25:17, 20:25, 15:10)

• Jastrzębski Węgiel: Łasko, Martino, Czarnowski, Tischer, Holmes, Gierczyński, Wojtaszek (libero) – Violas, Malinowski, Polański, Kubiak (libero).
  • Wkręt-met AZS Częstochowa: Hunek, Lisinac, Kaczyński, Hebda, Bociek, Stelmach, Piechocki (libero) – Murek, Janusz, Marcyniak, Bik (libero).