Jastrzębski Węgiel awansuje do półfinału Ligi Mistrzów?

Czy Jastrzębski Węgiel awansuje do półfinału Ligi Mistrzów? Dziś (15.03.) decydujące spotkanie, w którym jastrzębianie zmierzą się kolejny, czwarty już raz w tej edycji europejskich rozgrywek z wicemistrzem Niemiec, VfB Friedrichshafen.

Przypomnijmy, Jastrzębski Węgiel wygrał dwa mecze w fazie grupowej, bez problemu pokonał także rywala w pierwszym ćwierćfinałowym starciu 3:0. Dzisiaj rewanż w hali w Jastrzębiu-Zdroju. By awansować musimy wygrać dwa sety ale jak zawsze zagramy o zwycięstwo – mówi przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Rafał Szymura:

Rafał Szymura: Wystarczy, że pokażemy swoją najlepszą siatkówkę i możemy być spokojni o ten wynik. Nie lekceważymy przeciwnika, czwarty mecz będziemy z nim grali w sezonie, także przygotujemy się tak jak do każdego meczu, wystarczą nam tylko dwa sety, także wszystko pokaże i zweryfikuje boisko. Mam nadzieję, że będzie dobrze i awansujemy.

Chcemy jak przed rokiem awansować do półfinału Ligi Mistrzów, ale w tym sezonie mierzymy wyżej- dodaje środkowy Jastrzębskiego Węgla, Jakub Macyra:

Jakub Macyra: Nastawiamy się na mecz, w którym zamykamy sprawę awansu do półfinału. Na pewno podejdziemy skoncentrowani, żeby wygrać pierwsze dwa sety i trzeci set i zaoszczędzić sił na przyszłe starcia w PlusLidze. Wydaje mi się, że wszystko pójdzie po naszej myśli. Jeżeli powtórzymy półfinał, to będzie super, ale nie ukrywam, że chcemy awansować do finału i po prostu przebić wszystkie te osiągnięcia, które do tej pory były osiągnięte na arenie Ligi Mistrzów.

Początek dzisiejszego spotkania w jastrzębskiej hali o godzinie 18. Zwycięzca tej rywalizacji zagra z lepszym z turecko-włoskiej pary Halkbank Ankara – Cucine Lube Civitanova.