Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel będzie bronił tytułu w plażówce

Facebook Twitter

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla znów powalczą na piasku. Pomarańczowi przypomnijmy bronią wywalczonego przed rokiem w Gdańsku tytułu. Pomysł rozgrywek ligi letniej na piasku zrodził się po tym, jak z powodu pandemii koronawirusa szefowie Polskiej Ligi Siatkówki musieli zdecydować o przedwczesnym zakończeniu sezonu 2019/2020.

fot. jastrzebskiwegiel.pl

W premierowej edycji rozgrywek w minionym roku pomarańczowi okazali się najlepsi. W tym roku turniej PreZero Grand Prix z udziałem drużyn męskich odbędzie się w Krakowie. Mecze odbywać się będą do dwóch wygranych setów. Nowością jest system grania, tzw. brazylijski, którego podstawową zasadą jest odpadnięcie zespołu z turnieju dopiero po drugiej porażce. Rywalizacja rusza jutro (05.08.), mistrza poznamy w niedzielę (08.08.).

Na inaugurację jastrzębianie zagrają z ekipą MKS Ślepsk Malow Suwałki. Mecz otwarcia jutro (05.08.) o 9.00. W jakim składzie zagrają pomarańczowi?

Składy zespołów występujących w Letniej Grand Prix będą mogły liczyć od czterech do ośmiu zawodników, zaś sztaby trenerskie będą mogły być maksymalnie pięcioosobowe. Zawody odbywać się będą zgodnie z przepisami gry w piłkę siatkową 4×4 na piasku.

Jastrzębski Węgiel wystąpi w Krakowie w sześcioosobowym składzie: Jakub Popiwczak (kapitan), Rafał Szymura, Szymon Biniek, Wojciech Szwed, Stanisław Wawrzyńczyk, Tural Hasanli. Rezerwowym zawodnikiem będzie Jakub Macyra. Sztab szkoleniowy tworzą: Leszek Dejewski, Bogdan Szczebak i Bartosz Celadyn.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj