Jastrzębski Węgiel bez punktów wraca z Olsztyna

Wczoraj (20.01.) jastrzębianie przegrali z tamtejszym Indykpolem AZS-em 1:3. Pierwszy set to koncertowa gra "pomarańczowych", którzy gładko wygrali 25:15, w drugim kontynuowali dobrą grę, prowadzili 18:13 i wtedy "coś się zacięło".

Gospodarze odrobili starty i wygrali tego seta 27:25. Trzecia partia była wyrównana ale w końcówce znów leszy był AZS, który już bez problemów wygrał czwartą odsłonę meczu. Po spotkaniu przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Tomasz Fornal stwierdził:

Wydaje mi się, że nie mogą tak wyglądać nasze przegrane mecze gdzie w secie pierwszym wygrywamy znacznie i pokazujemy naszą klasę siatkarską, to samo było Nysie i tutaj, gdzieś energia z nas spada, nie możemy tak grać, musimy się nad tym zastanowić, po prostu zacząć konsekwentnie cały mecz prowadzić na tych samych emocjach, bo jeżeli one są wysokie to wygląda to tak w pierwszym secie, jeżeli te emocje nas spadają to przegrywamy. Tak to wygląda, ciężko mi cokolwiek powiedzieć.

Okazja do rewanżu już w sobotę (23.01.). W Jastrzębiu odbędzie się planowy mecz 22 kolejki spotkań PlusLigi w którym Jastrzębski Węgiel ponownie zmierzy się z Indykpolem AZS Olsztyn.

Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 3:1 (15:25, 27:25, 24:26, 25:16)

Indykpol AZS Olsztyn: Schulz, Stępień, Teriomenko, Poręba, Żaliński, Andringa, Gruszczyński (libero) oraz Czerwiński, Droszyński, Kapica, Woch, Schott

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Kampa, Gladyr, Wiśniewski, Fornal, Louati, Popiwczak (libero) oraz Szymura, Kosok, Tervaportti, Gierżot

MVP: Damian Schulz.