Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel broni tytułu mistrzowskiego. Dziś początek siatkarskich finałów

Facebook Twitter

Jastrzębski Węgiel zaczyna dziś (04.05.) walkę o tytuł mistrza Polski. Finałowym rywalem "pomarańczowych" jest jak przed rokiem Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Przypomnijmy, że w minionym sezonie jastrzębianie wygrali 2:0 i po 17 latach przerywy sięgnęli po tytuł.

Fot. jastrzebskiwegiel.pl

Teraz do zdobycia mistrzostwa potrzebne są trzy wygrane mecze. Ponieważ ZAKSA była pierwsza w tabeli po zasadniczej części sezonu a Jastrzębski Węgiel drugi, rywalizacja zaczyna się w Kędzierzynie-Koźlu. Mówi przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Tomasz Fornal:

Tomasz Fornal: Najważniejszy moment sezonu, na to pracowaliśmy cały rok. Gdzieś te wszystkie treningi, które w tym roku miały miejsce, mecze, okres przygotowawczy był po to i tak był nasz cel, żeby w tym finale zagrać i zrobimy wszystko, żeby ten finał, pierwsze spotkanie wygrać. Jak to się wszystko potoczy, to czas pokaże i hala i siatkówka zweryfikuje. My zrobimy wszystko, żeby pierwsze zwycięstwo było na korzyść Jastrzębskiego Węgla. Mam nadzieje, że historia będzie taka, jak w tamtym roku, gdzie w finale to my odnieśliśmy zwycięstwo, to my wygraliśmy.

W tym sezonie jastrzębianie tylko raz pokonali ZAKSĘ, w meczu o Superpuchar.

Jurij Gladyr: To co było jest już za nami koncentrujemy się tylko na meczach finałowych

– mówi środkowy Jastrzębskiego Węgla, Jurij Gladyr:

Jurij Gladyr: To jest zupełnie inne rozdanie. Oczywiście to wszystko się wypracowuje na przestrzeni całego sezonu, to jest bardzo ważne. W finałach wygrywa się przede wszystkim nie do końca umiejętnościami siatkarskimi tylko duchem walki, sercem. Tego, kto ma tego więcej, ten wygrywa Mistrzostwo Polski. Postaramy się zrobić wszystko, żeby ten tytuł mistrzowski został w Jastrzębiu-Zdroju

Początek dzisiejszego meczu o godzinie 17.30. Rewanż w sobotę (07.05.) w Jastrzębiu, trzeci mecz za tydzień (11.05.) ponownie w Kędzierzynie-Koźlu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022