Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel doceniony i nagrodzony na Śląsku

Facebook Twitter

Jastrzębski Węgiel doceniony w plebiscycie Śląskiego Związku Piłki Siatkowej.

fot. szps.pl

W Katowicach odbyła się gala, podczas której wręczano nagrody w ośmiu kategoriach. Aż trzy z nich przyznano klubowi z Jastrzębia. Najlepszą drużyną minionego sezonu zostali brązowi medaliści Mistrzostw Polski, siatkarze Jastrzębskiego Węgla, najlepszym siatkarzem wybrano kapitana tej drużyny Lukasa Kampę, a najlepszym trenerem został szkoleniowiec Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, Dawid Hołda.

Dla naszego klubu to ogromne wyróżnienie

– mówił jego prezes, Adam Gorol

Śląska siatkówka ma wielkie znaczenie w kraju dla polskiej siatkówki. A Jastrzębski Węgiel dla śląskiej również ma również bardzo wielkie znaczenie. Cieszymy się z tego, że nasz udział w dzisiejszych nagrodach był procentowo duży. Od początku duży nacisk kładę na Akademię Talentów, na jej jakość, na inwestycję. Takie momenty to potwierdzenie tego, że taki kierunek jest dobry. Zresztą myśmy nigdy nie mieli co do tego żadnych wątpliwości.

Z indywidualnej nagrody cieszył się Lukas Kampa.

Wdzięczny jestem. To znaczy, że 2, 3 mecze gram dobrze w ostatnim roku. Dziękuję bardzo za wszystkie oddane głosy. To jest dla mnie coś wielkiego. Jestem wdzięczny za to, że mogę grać w Plus Lidze, że mogę grać w Jastrzębiu. Wielkie dziękuję!

Z nagrody dla zespołu zadowolony był środkowy Jastrzębskiego Węgla, Piotr Hain.

Cieszymy się, że ta praca, która jest tutaj wykonywana, dobra praca jest zauważana w śląskim środowisku. No i fajnie, na pewno trzecie miejsce w zeszłorocznym sezonie się do tego przyczyniło. Cieszymy się, że zajęliśmy to miejsce. Żaden medal nie przychodzi łatwo, cieszymy się, że ta nasza dodatkowa praca w dodatkowy sposób została uhonorowana.

Najlepszym trenerem na Śląsku został szkoleniowiec Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, Dawid Hołda. To pod jego wodzą zespół młodzików sięgnął w minionym sezonie po złoty medal Mistrzostw Polski.

Podczas gali uhonorowany został także złotym medalem 90-lecia PZPS za zasługi dla rozwoju piłki siatkowej w Polsce drugi trener Jastrzębskiego Węgla, w przeszłości siatkarz Leszek Dejewski. Dodajmy, że najlepszym sędzią siatkarskim na Śląsku w miniony sezonie został wybrany Marek Budzik z Rybnika a pełną listę nagrodzonych znajdziecie poniżej.

ZWYCIĘZCY W III PLEBISCYCIE SIATKÓWKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO:

TRENER ROKU: Dawid Hołda- trener Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla

SĘDZIA ROKU: Marek Budzik – Rybnik

NAJLEPSZA PARA W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ: Magdalena Kaszuba / Alicja Krusiewicz- mistrzynie Śląska seniorek w siatkówce plażowej

NAJLEPSZA SIATKARKA / SIATKARZ: Lukas Kampa- siatkarz Jastrzębskiego Węgla

NAJLEPSZY PROJEKT związany z siatkówką: projekt fotograficzny Jurajski Rycerz – Grzegorz Maciąg

NAJLEPSZA DRUŻYNA MŁODZIEŻOWA: MKS Dwójka Zawiercie – mistrzynie Polski czwórek w mini siatkówce

NAJLEPSZA DRUŻYNA SENIORSKA: Jastrzębski Węgiel

NAJLEPSZA FOTOGRAFIA MECZOWA: Natalia Grabarczyk – radość zawodników AZS 2020 Częstochowa

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2024