Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel dziś zaczyna walkę w półfinale Mistrzostw Polski

Facebook Twitter

Półfinałowym rywalem siatkarzy z Jastrzębia-Zdroju jest Verva Warszawa Orlen Paliwa. Zespół ze stolicy w pierwszej rundzie play-off pokonał 2:1 Trefl Gdańsk, a jastrzębianie w dwóch meczach wyeliminowali Wartę Zawiercie.

fot. jastrzebskiwegiel.pl

W sezonie zasadniczym zespoły z Jastrzębia i Warszawy spotykały się dwukrotnie. „Pomarańczowi” wygrali na wyjeździe 3:2 ale u siebie przegrali 2:3.

Rywalizacja na pewno będzie zacięta

– mówi przyjmujący Jastrzębskiego Węgla:

Rafał Szymura: Szykujemy się na pewno na dwa lub trzy ciężkie pojedynki. Mam nadzieję, że dwa. (…) Oni teraz są na fali wznoszącej. Bardzo dobrze się zaprezentowali przeciwko Gdańskowi. Najważniejsze, żebyśmy my grali swoją siatkówkę i u siebie i na wyjeździe. Będziemy robić wszystko, aby się udało i mam nadzieję, że awansujemy do tego najważniejszego finału w tym roku.

Od początku sezonu przygotowywałem się na ten moment. Play off traktuję jako najważniejszą cześć rozgrywek

– mówi marokański atakujący Jastrzębskiego Węgla:

Mohamed Al Hachdadi: Jak wiemy, zespół z Warszawy awansował do półfinału, więc zapowiada się zacięta rywalizacja. Nasi rywale to bardzo dobry zespół, więc czeka nas ciężki bój. Ale wierzę w naszą drużynę, w kolegów. Wspólnie wykonujemy dobrą pracę, więc myślę, że wszystko dobrze się dla nas skończy. Ja czuję się wspaniale. Jestem gotów na to wyzwanie. Najlepsze przed nami! Mam dobre przeczucie przed tym półfinałem. W fazie zasadniczej my pokonaliśmy ich na wyjeździe, oni zaś wygrali z nami u nas. Więc poziom drużyn jest wyrównany. Ale tak jak mówię: mam pozytywne przeczucia co do tej rywalizacji, że to my będziemy w finale.

Walka o awans do finału toczy się do dwóch wygranych spotkań. Początek dzisiejszego (03.04.) spotkania w jastrzębskiej hali o godz. 17:30. Drugi mecz w Warszawie w środę (07.04.). Ewentualne trzecie spotkanie ponownie w Jastrzębiu, w niedzielę (11.04.).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021