StartSport

Jastrzębski Węgiel gra o brąz

Jastrzębianie zdecydowanie przegrali półfinałową batalię z broniąca tytułu ZAKSą Kędzierzyn-Koźle. Dwa razy 0:3 i nie najwyższych lotów gra budziła zdziwienie wśród obserwatorów, bo w sezonie zasadniczym zespoły stoczyły trzy wyrównane spotkania. Ich przeciwnik Asseco Resovia Rzeszów nie sprostała natomiast Skrze Bełchatów.

Co ważne siatkarze z Jastrzębia nie są bez szans w starciu o medal. W sezonie zasadniczym PlusLigi dwukrotnie pokonali Resovię 3:1. By jednak mogli myśleć o kolejnych zwycięstwach muszą znów wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Dobre zawody muszą zagrać przede wszystkim ich dwie „strzelby” Maciej Muzaj i Salvador Hidalgo Oliva, którzy półfinałów z ZAKSĄ nie zaliczą do udanych. Jeżeli znów „odpalą” wynik będzie sprawą otwartą.

Dodajmy, że rywalizacja toczy się w dwumeczu. Jeżeli oba spotkania nie wyłonią zwycięzcy, o tym, kto zdobędzie brąz, zdecyduje złoty set. Drugi mecz w walce o brąz będący zarazem ostatnim spotkaniem tego sezonu, jastrzębianie rozegrają w niedziele w Rzeszowie. Czy pojadą tam jako zwycięzcy pierwszego spotkania? O tym przekonamy się dziś wieczorem.

Początek dzisiejszego meczu w Jastrzębiu o godzinie 18:00.

Zostaw komentarz