Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel gra o Superpuchar Polski

Facebook Twitter

To będzie walka o pierwsze trofeum w tym sezonie. Już dzisiaj (26.10.) siatkarze jastrzębskiego Węgla zmierzą się z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w boju o Superpuchar Polski. Jastrzębianie będą bronić pucharu, który wywalczyli w zeszłym roku.

Fot. jastrzebskiwegiel.pl

Wtedy przypomnijmy, pokonali zespół z Kędzierzyna-Koźla 3:0. Dzisiejszy mecz podobnie jak spotkanie w zeszłym sezonie zostanie rozegrany w hali w Lublinie. Trudno wskazać zdecydowanego faworyta – mówi libero Jastrzębskiego Węgla, Jakub Popiwczak:

Jakub Popiwczak: Myślę, że ciężko wyrokować, bo tak naprawdę do tej pory tylko 5 kolejek obecnego sezonu. Wiadomo, my jeszcze nie straciliśmy punktu, ZAKSA natomiast przegrała już jakieś spotkania, ale wiemy, jakie tam są indywidualności po drugiej stronie siatki, wiemy, jakich mają świetnych zawodników, jakim są kolektywem i super drużyną także będzie to wyrównane spotkanie i na ten moment nie podejmę się tego, kto wygra.

Szykuje się zacięty mecz – dodaje przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Tomasz Fornal:

Tomasz Fornal: ZAKSA na pewno wyjdzie naładowana, będzie chciała wygrać i pokazać swoje umiejętności na wysokim poziomie. Spodziewamy się ciężkiego zaciętego, pojedynku. Chcemy wygrać to trofeum i zrobimy wszystko, żeby tak się stało. Pierwsza szansa na pierwsze trofeum w sezonie. Ta rywalizacja pomiędzy nami i ZAKSĄ gdzieś tam jest. Zobaczymy, kto ten puchar podniesie i mamy nadzieję, że to będzie nasza drużyna.

Przed rokiem wygraliśmy to trofeum po raz pierwszy w historii naszego klubu. Fajnie było by drugi rok z rzędu sięgnąć po Superpuchar Polski – dodaje Jakub Popiwczak:

Jakub Popiwczak: To teoretycznie najmniej ważne trofeum, bo trochę mniejszą miarę się przykłada do Super Pucharu, niż do tych kolejnych trofeów, o które się gra w drugiej części sezonu. Natomiast, zrobimy wszystko, żeby to wygrać, bo wiadomo, że jeżeli się przyjeżdża i gra w jakimkolwiek trofeum sygnowanym przez ligę, o coś najlepszego w Polsce, to wypada zostawić swoje 110%, swoje serce i po prostu to wygrać. Mam nadzieję, że to my powiesimy sobie nowy proporczyk na hali.

Początek dzisiejszego meczu o AL-KO Superpuchar Polski w Lublinie o godzinie 18.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023