Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel gra półfinał Ligii Mistrzów w Ankarze

Facebook Twitter

Jastrzębski Węgiel zaczyna walkę o finał Ligi Mistrzów. Dzisiaj (29.03.) jastrzębianie zmierzą się w Turcji z wicemistrzem tego kraju drużyną Halkbank Ankara. Będzie to pierwsze półfinałowe starcie obu drużyn.

Przypomnijmy, w ćwierćfinale Jastrzębski Węgiel wyeliminował niemiecki VfB Friedrichshafen, a turecki zespół pokonał mistrza Włoch Cucine Lube Civitanova. Halkbank wygrał u siebie i przegrał na wyjeździe, ale rozstrzygnął na własną korzyść tak zwanego „złotego seta”. Jastrzębianie już w poniedziałek dotarli do Ankary.

Spokojnie przygotowujemy się do środowego meczu – mówił przyjmujący zespołu, Rafał Szymura:

Rafał Szymura: Jest na pewno spokój, ale myślę też, że pełne skupienie, wiedza o tym, co nas czeka, o co tak naprawdę będziemy grać. Wszyscy są skupieni, zmotywowani. Chcemy wygrać ten półfinał tutaj, w Ankarze, wrócić do nas i zrobić to samo, żeby być w finale. Rok temu nam się nie udało, chociaż było blisko, ale taki jest sport. Mamy kolejną szansę i myślę, że wszyscy razem będziemy chcieli ją wykorzystać. Liczymy na to, że będziemy w finale i będzie to polski finał.

W drugiej parze półfinałowej grają obrońca tytułu, Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle i włoska drużyna Sir Sicoma Perugia. Wiemy jakim potencjałem dysponuje turecka drużyna. Na pewno będziemy musieli zagrać na swoim najwyższym poziomie – dodaje Szymura:

Rafał Szymura: Myślę, że spotkanie będzie trudne. Na pewno tureccy kibice, liczę na to, że zawitają, zrobią dobrą atmosferę. Jest tam paru światowych zawodników, mają kim ukłuć, kim straszyć. Nie będzie to łatwe spotkanie, szczególnie tutaj w Ankarze. Mam nadzieję, że atmosfera będzie agresywna, dobra i zwycięstwo będzie po naszej stronie.

Początek dzisiejszego meczu o godzinie 18.00. Rewanż za tydzień w środę (05.04. godz. 20.30) w Jastrzębiu-Zdroju.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2023