Jastrzębski Węgiel kończy rok zwycięstwem. Siatkarze pokonali KPS STALPRO Joker Powiat Pilski 3:0

Jastrzębianie pokonali w wyjazdowym meczu 1/16 Pucharu Polski KPS STALPRO Joker Powiat Pilski 3:0. Innego wyniku nikt się nie spodziewał, mistrz Polski zmierzył się bowiem z zespołem drugoligowym. "Pomarańczowi" zagrali w spotkaniu praktycznie w rezerwowym składzie i kolejne sety wygrali gładko do 18, 15 i 11.

Zadowolony był po spotkaniu przyjmujący zespołu z Jastrzębia:

Tomasz Fornal: Mecz pod całą naszą kontrolą, bardziej to był taki mecz pokazowy można powiedzieć, bo byli to chłopacy z II ligi i większość starszych zawodników, którzy się gdzieś tam bawią siatkówką. Dużo kibiców przyszło, hala była wypełniona, mam nadzieję, że wszystkim się to podobało i widać było, że miasto żyje tym meczem. Gdzieś tam nawet w tych mniejszych miastach gdzie ta siatkówka jest mniej popularna, takie marki jak Jastrzębski Węgiel przyciągają kibiców. Wygraliśmy, to było najważniejsze…

Dodajmy, że siatkarze udają się teraz na zasłużoną przerwę świąteczną. W kolejnej rundzie Pucharu Polski zmierzą się z lepszym z pary: WKS Wieluń – Legia Warszawa. A pierwszy mecz o ligowe punkty w nowym roku „pomarańczowi” zagrają już w poniedziałek 3 stycznia. Do Jastrzębia przyjedzie LUK Lublin.

KPS STALPRO Joker Powiat Pilski – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 15:25, 11:25)

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Tervaportti, Dryja, Macyra, Clevenot, Fornal, Biniek (libero) oraz Wiśniewski, Szwed