Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel kontra VfB Friedrichshafen

Facebook Twitter

Choć mają już pewny awans, zagrają o zwycięstwo. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozegrają dzisiaj (25.01.) ostatni mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów. We własnej hali zmierzą się z wicemistrzem Niemiec, VfB Friedrichshafen.

fot. jastrzebskiwegiel.pl

Jastrzębianie są liderem grupy A, wygrali wszystkie dotychczas rozegrane spotkania, mają na koncie komplet 15 punktów i pewny już awans. Ale dzisiaj nie mogą „odpuścić”. Podkreśla to czeski atakujący Jastrzębskiego Węgla, Jan Hadrava:

Jan Hadrava: Nie jest to mecz, który trzeba rozegrać. Jest to mecz, który trzeba wygrać, bo dalej walczymy o dobrą pozycję do Play-offów w Lidze Mistrzów, i żeby unikać trudnych rywali, których jest na pewno kilka i na których możemy trafić, także myślę, że to nie jest mecz, gdzie po prostu zagramy. Musimy się postarać, żeby wyjść jak najlepiej z tej grupy. Oczywiście to kwestia awansujemy czy nie, ale trzeba pamiętać o tym.

Po fazie grupowej nie będzie losowania. Drabinka fazy pucharowej została już ustalona do samego finału. Przed ostatnią kolejką spotkań drużyna z Jastrzębia jest druga w rankingu zespołów z pierwszych miejsc w grupach, ale by je zachować i liczyć na teoretycznie słabszego rywala w ćwierćfinale, musi dziś sięgnąć po komplet punktów.

Początek meczu w Jastrzębiu o 18:00

Na trybunach jastrzębskiej hali obecny będzie trener reprezentacji Polski Nikola Grbić.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024