Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel: Kontrakt ze środkowym bloku, Moustaphą M’Baye. Zastąpi Wiśniewskiego

Facebook Twitter

Kontuzjowanego Łukasza Wiśniewskiego zastąpi Moustapha M’Baye. Jastrzębski Węgiel podpisał kontrakt z nowy środkowym, który będzie grał na pozycji Wiśniewskiego, który w grudniowym meczu z Czarnymi Radom zerwał więzadło krzyżowe, jest już po zabiegu chirurgiczny, teraz czeka go leczenie i rehabilitacja.

Moustapha M’Baye fot. www.jastrzebskiwegiel.pl.

30-letni zawodnik w obecnym sezonie bronił barw Cuprum Lubin i teraz zdecydował się przejście do Jastrzębskiego Węgla. M’Baye urodził się w Gdańsku, to rocznik 1992. Jego mama jest Polką, natomiast ojciec jest Senegalczykiem.

W związku z tym nasz Klub rozpoczął poszukiwania nowego środkowego z Polski, ze względu na obowiązujący w PlusLidze limit trzech obcokrajowców na boisku. Działania te zakończyły się pozyskaniem gdańszczanina, Moustaphy M’Baye. 30-letni zawodnik w obecnym sezonie bronił barw Cuprum Lubin i teraz zdecydował się przejście do Jastrzębskiego Węgla.

– piszą przedstawiciele klubu.

Moustapha urodził się 22 stycznia 1992 roku w Gdańsku. Jego mama jest Polką, natomiast ojciec jest Senegalczykiem. Nasz nowy zawodnik zaczynał swoją przygodę z siatkówką w młodzieżowych zespołach gdańskiego Trefla. W 2015 roku wywalczył z rodzimym klubem wicemistrzostwo kraju i Puchar Polski. Potem reprezentował kluby pierwszoligowe. W sezonie 2018 roku trafił do grającej wówczas na zapleczu ekstraklasy Stali Nysa, z którą w 2020 roku awansował do PlusLigi.

W PlusLidze debiutował już wcześniej, w sezonie 2013/2014. Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej spędził sześć sezonów, w których rozegrał 74 meczów, zdobywając w nich 414 meczów. Największą liczbę zdobytych punktów w danym meczu osiągnął w aktualnym sezonie, grając przeciwko BBTS Bielsko-Biała. Wynosi ona 14 „oczek”.

W związku z kontuzją Łukasza Wiśniewskiego znaleźliśmy się w trudnej sytuacji. Po pierwsze, do końca sezonu straciliśmy podstawowego i bardzo ważnego dla drużyny zawodnika, a po drugie jego brak rzutował na proces treningu. Dlatego cieszę się, że udało nam się w miarę szybko znaleźć wartościowego zawodnika, który wypełni lukę po Łukaszu w codziennych zajęciach zespołu, jak i będzie podporą w meczach. Dziękuję naszemu nowemu zawodnikowi, że zdecydował się na taki krok w trakcie rozgrywek, a Zarządowi Cuprum Lubin za umożliwienie mu odejścia w trakcie sezonu. Wszystko odbyło się polubownie, z wzajemnym szacunkiem i zrozumieniem

– mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Moustapha M’Baye nie kryje ekscytacji związanej z transferem do Jastrzębskiego Węgla.

Po kontakcie z moimi menedżerami pojawił się temat, że w Jastrzębskim Węglu poszukują środkowego, bo Łukasz Wiśniewski doznał niefortunnej kontuzji, a Jurij Gladyr dochodzi do pełni sił po urazie. Ja wyraziłem chęć na takie przenosiny. Wiadomo, że taki transfer w trakcie sezonu to nie jest łatwa sprawa, bo mam żonę, rodzinę, ale taka szansa może się w życiu przydarzyć tylko raz. Taki „pociąg” podjeżdża na peron zwykle raz i trzeba z niego skorzystać ­

– mówi Moustapha M’Baye. Jak dodaje nowy środkowy Jastrzębskiego Węgla –

Jastrzębski Węgiel to klasowy zespół, były mistrz i aktualny wicemistrz Polski, z dobrymi zawodnikami w składzie. Ja lubię wyzwania, chcę się spróbować. Jestem przekonany, że to odpowiedni dla mnie moment, żeby spróbować swoich sił w tak mocnym klubie. Potem pozostała tylko kwestia tego, żeby kluby się dogadały i doszło do porozumienia. I to się zmaterializowało. Cieszę się z tego i jestem tymi przenosinami podekscytowany.

Moustapha M’Baye

Data i miejsce urodzenia: 22 stycznia 1992 r., Gdańsk

Pozycja: środkowy

Wzrost: 198 cm

Waga: 97 kg

Zasięg w ataku: 361 cm

Zasięg w bloku: 342 cm

Przebieg kariery: LOTOS Trefl Gdańsk, Krispol Września, KPS Siedlce, AZS Częstochowa, Stal AZS PWSZ Nysa, Cuprum Lubin.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023