Jastrzębski Węgiel lepszy od Francuzów

W środę (24.10.) w meczu pierwszej rundy europejskiego pucharu CEV jastrzębianie pokonali Rennes Volley 35, 3:0. Zwycięstwo nie przyszło im jednak łatwo.

Pierwszego seta wygrali do 22. W drugim przegrywali już nawet 6:16 by odrobić straty i zwyciężyć do 23. Trzecia partia była najbardziej zacięta, a Jastrzębski Węgiel wygrał dopiero na przewagi 30:28. Zwycięstwo nic jeszcze nie daje podopiecznym Lorenzo Bernardiego, by awansować dalej, muszą teraz wygrać na wyjeździe. Jeżeli przegrają rewanżowe spotkanie, o tym kto awansuje dalej zdecyduje „złoty set”. Drugi mecz obu drużyn w najbliższy wtorek (30.10.).