Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel lepszy od Zawiercia. „Zwycięstwo cieszy, ale nie jest idealnie”

Facebook Twitter

To miał być hit czwartej kolejki spotkań siatkarskiej PlusLigi. Jastrzębski Węgiel podejmował wczoraj (16.10), we własnej hali zespół z Zawiercia, który tydzień temu pokonał ZAKS-ę.

fot. jastrzebskiwegiel.pl

Spotkanie tylko momentami było wyrównane, ostatecznie jastrzębianie wygrali 3:0, w kolejnych setach zwyciężając do 20, 18 i 22. Była to czwarta wygrana „pomarańczowych” w tym sezonie.

Zwycięstwo cieszy, ale jeszcze nie jest idealnie

– mówił po spotkaniu środkowy Jastrzębskiego Węgla, Jurij Gladyr.

Jurij Gladyr: Dalej mamy mankamenty i pomimo tego, że wygraliśmy 3:0 i ten mecz mógł się podobać publiczności, to jeszcze bardzo dużo takich niedokładności było, spóźnionych akcji, dużo niewykorzystanych kontrataków. Widać, że to jeszcze nie jest dograne. Nad tym pracujemy oczywiście. Oby tak dalej, jeżeli nie będziemy grali perfekcyjnie, a będziemy wygrywali z takimi zespołami po 3:0 to byłoby super oczywiście. Ale uważam, że zagraliśmy dzisiaj solidnie i kontrolowaliśmy to spotkanie przez cały jego przebieg.

Co zdecydowało o zwycięstwie?

Juryj Gladyr: Był dzisiaj ten dzień, że ogólnozespołowa zagrywka przynosiła efekty. Kto szedł na „maksa” odpalał, wchodziło i to chodzi. Przeciwnik miał problem ze skończeniem piłek wysokich, my z tego korzystaliśmy, kończyliśmy swoje kontry i doprowadziliśmy w każdym secie do wygranej. Ale jak mówię, zawsze może być lepiej. Czuliśmy się dobrze, ale wiadomo dlaczego się to robi, te cztery siłownie w tym miejscu cel, ten pierwszy cel, po który zmierzamy i dlatego musimy to zrobić, a miejmy nadzieję, że te efekty zaowocują za półtora tygodnia.

Jurij Gladyr, środkowy Jastrzębskiego Węgla

A ten cel to obrona Superpucharu Polski, o który jastrzębianie powalczą 26 października w Lublinie z ZAKS-ą Kędzierzyn-Koźle. Wcześniej zespół czeka jeszcze walka o ligowe punkty. W najbliższym meczu, w piątek (21.10) jastrzębianie zagrają na wyjeździe z beniaminkiem, BBTS-em Bielsko-Biała.

MVP: Stephen Boyer.

Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:20, 25:18, 25:22)

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Hadrava, Tervaportti

Aluron CMC Warta Zawiercie: Konarski, Tavares, Zniszczoł, Rejno, Kwolek, Kovacević, Danani (libero) oraz Łaba, Kozłowski, Waliński, Dulski, Szalacha

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023