Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel ma nowego libero

Facebook Twitter

Poznaliśmy nazwisko kolejnego zawodnika, który dołączył do składu Jastrzębskiego Węgla. To 17-letni Maksymilian Granieczny, który będzie drugim libero w zespole wicemistrza Polski. Granieczny jest wychowankiem Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

fot. www.tv.pls.pl

Już dwa lata temu, we wrześniu, zadebiutował w rozgrywkach Ligi Mistrzów, natomiast przed dwoma laty w meczu z Treflem Gdańsk, zanotował swój debiut w rodzimych rozgrywkach.

Jako 15-latek był najmłodszym debiutantem w historii rozgrywek PlusLigi. Na swoim koncie ma medale mistrzostw Polski wywalczone w rozgrywkach młodzieżowych, z reprezentacją Polski do lat 17. zdobył także brąz na mistrzostwach Europy:

Maksymilian Granieczny: Każdy młody zawodnik, który chciałby związać swoją przyszłość z siatkówką, czeka właśnie na taką szansę i gdy pojawiła się informacja, że mogę dołączyć tutaj do Jastrzębia do pierwszego składu, to byłem bardzo szczęśliwy. Nie przypuszczałem, że uda to się tak szybko. 12 lat to był okres, kiedy byłem w VII klasie, dołączyłem do Akademii Młodych Talentów Jastrzębskiego Węgla. Oczywiście jak przychodziłem, było takie moje marzenie, żeby zakończyć akademię i przejść od razu do zespołu Plus Ligowego. Nie spodziewałem się, że uda to się tak szybko. Chciałbym iść do przodu z każdym sezonem i być lepszym siatkarzem.

Maksymilian Granieczny to drugi nowy zawodnik w Jastrzębskim Węglu, wcześniej kontrakt z klubem podpisał przyjmujący Kamil Dębski.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023