Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel ma nowego trenera

Facebook Twitter

Pierwszym szkoleniowcem zespołu został 58-letni Argentyńczyk, Marcelo Mendez. To trener aktualnych brązowych medalistów igrzysk olimpijskich. Po medal sięgnął ze swoją reprezentacją podczas ostatniej olimpiady w Tokio.

Jako szkoleniowiec prowadził także kadrę Hiszpanii, z którą wygrał Ligę Europejską. W karierze klubowej przez 12 lat związany był z brazylijskim zespołem Sada Cruzeiro, z którym między innymi sześciokrotnie sięgał po mistrzostwo kraju i krajowy Puchar, siedmiokrotnie po Klubowe Mistrzostwo Ameryki Południowej, trzykrotnie po Superpuchar Brazylii i również trzykrotnie po Klubowe Mistrzostwo Świata.

fot. www.jastrzebskiwegiel.pl

W ostatnim sezonie prowadził Asseco Resovię Rzeszów.

Mendez to szkoleniowiec z charyzmą, wiedzą i ogromnym doświadczeniem, za którym stoją sukcesy zarówno klubowe, jak i reprezentacyjne. Jestem przekonany, że ta współpraca będzie z korzyścią dla obu stron

– stwierdził zadowolony z pozyskania argentyńskiego szkoleniowca prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol.

Trener Mendez przychodzi do Jastrzębskiego Węgla wraz ze swoim asystentem, Brazylijczykiem Henrique Furtado, z którym przez lata współpracował w Sadzie Cruzeiro oraz trenerem przygotowania motorycznego Federico Baronim, Argentyńczykiem, z którym pracuje wspólnie w reprezentacji swojego kraju.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj