Jastrzębski Węgiel: Mistrz Polski za mocny

W środę (30.09.) w meczu na szczycie siatkarskiej PlusLigi lider, ZAKSA Kędzierzyn- Koźle podejmował drugi w tabeli Jastrzębski Węgiel. Zacięte i emocjonujące spotkanie wygrali 3:1 gospodarze.

Pierwszego wyrównanego seta „pomarańczowi” przegrali w końcówce do 20, w drugim zachwali więcej zimnej krwi i zwyciężyli na przewagi 29:27, w końcowych fragmentach trzeciej partii byli bliscy dogonienia ZAKS-y ale ostatecznie przegrali 23:25. Czwarty set to już koncertowa gra zespołu z Kędzierzyna-Koźla i pewna wygrana w całym meczu.

Trudno wygrać z takim przeciwnikiem jeżeli nie wykorzystuje się swoich szans.

– mówił po meczu przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Tomasz Fornal, posłuchaj:

W podobnym tonie wypowiadał się inny przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Rafał Szymura:

Brawa dla nich, tutaj naprawę bardzo ciężko się gra. To po pierwsze, po drugie to nie jest nowa drużyna, oni grają trzy, cztery lata,  cały czas tym samym składem, schematy mają wypracowane do perfekcji. Były przebłyski tej dobrej gry, ale to nie jest to czego my oczekujemy od siebie. Stać nas na dużo więcej i potrafimy grać dobrą siatkówkę. Dużo pracy przed nami, ale mam nadzieję, że u siebie się odgryziemy ZAKSIE.

Przypomnijmy, że sobotni (3.10.) mecz Jastrzębskiego Węgla z Vervą został odwołany z powody koronawirusa wykrytego w stołecznym zespole. W niedzielę 11 października „pomarańczowi” zagrają na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:20, 27:29, 25:23, 25:20)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Toniutti, Smith, Kochanowski, Śliwka, Semeniuk, Zatorski (libero) oraz Staszewski, Kluth

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Kampa, Wiśniewski, Gladyr, Louati, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Tervaportti, Biniek, Szymura, Szalacha

MVP: Kamil Semeniuk.