Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel: Nadszedł czas pożegnać. Aż 11 zawodników mówi mistrzom Polski ” goodbye”

Facebook Twitter

Jastrzębski Węgiel po zdobyciu Mistrzostwa Polski, ale i po porażce w finale Ligi Mistrzów, żegna się z zawodnikami. "Do widzenia" kibicom powiedziało aż 11 siatkarzy.

Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel żegna się z zawodnikami. Klub oficjalnie ogłosił nazwiska wszystkich zawodników, którzy opuszczają drużynę po tym sezonie. Aż 11 siatkarzy żegna się z zespołem, co oznacza gruntowną przebudowę mistrza Polski. W zespole pozostają trener Marcelo Mendez oraz zawodnicy: Tomasz Fornal, Norbert Huber, Jakub Popiwczak i Benajmin Toniutti.

Wśród tych, którzy odchodzą są gracze „podstawowej szóstki”: Jurij Gladyr, Rafał Szymura czy Jean Patry. Z klubem żegna się także Jarosław Macionczyk, który dołączył do Jastrzębskiego Węgla w trakcie sezonu, gdy kontuzjowani byli obaj rozgrywający. W wieku 45 lat sięgnął z drużyną po mistrzostwo Polski i drugie miejsce w Lidze Mistrzów:

Jarosław Macionczyk: Bardzo krótka przygoda, ale bardzo intensywna. Zapamiętam wszystko, co się działo w tym klubie, sukcesy przede wszystkim. Były też gorsze chwile, były też triumfy, dla mnie osobiście to niesamowite przeżycie być w takim zespole. Krótko, intensywnie, kilka miesięcy tutaj, ale cieszę się, że finalnie skończyło się tak, że nie tylko jadłem obiadu z chłopakami, ale mogłem też być na boisku pomagać, starałem się pomagać jak mogę, Dla mnie to wielka satysfakcja. Każdemu, kto ma ofertę z Jastrzębskiego Węgla polecam skorzystać.

…a kto skorzystał z oferty i dołączy do zespołu? Wszystkie kontrakty zostały już podpisane, drużyna zostanie na pewno wzmocniona – deklaruje prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol. W przyszłym miesiącu klub ma zacząć ogłaszać nazwiska nowych siatkarzy.

Po zakończonych rozgrywkach z Jastrzębskim Węglem żegnają się:

– atakujący: Jean Patry i Ryan Sclater
– rozgrywający: Edvins Skruders i Jarosław Macionczyk
– przyjmujący: Rafał Szymura, Marko Sedlacek i Mateusz Jóźwik
– środkowi: Jurij Gladyr, Moustpha M’Baye i Adrian Markiewicz
– oraz libero Bartosz Makoś

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024