Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel nie jedzie do Mariboru

Facebook Twitter

CEV- Europejska Konfederacja Siatkówki w związku ze wzrostem zachorowania na koronawirusa, podjęła decyzję o przełożeniu wszystkich meczów z udziałem włoskich klubów w europejskich pucharach, zarówno na terenie Włoch, jak i poza granicami tego kraju.

Decyzja dotyczy także spotkania Itas Trentino z Jastrzębskim Węglem, miało być rozegrane w słoweńskim Mariborze. Na razie nie wiadomo, gdzie i kiedy spotkanie dojdzie do skutku.

Pełne oświadczenie:

Zarząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że w dniu 10 marca 2020r. w godzinach popołudniowych otrzymał oficjalne stanowisko CEV, w którym Europejska Konfederacja Siatkówki – w związku z epidemią koronawirusa – podjęła decyzję o przełożeniu wszystkich meczów z udziałem włoskich klubów w europejskich pucharach zarówno na terenie Włoch, jak i poza granicami Italii.

Dzisiejsza decyzja europejskich władz siatkarskich obejmuje także naszą ćwierćfinałową rywalizację w Lidze Mistrzów z włoskim klubem Trentino Itas. Tym samym uchylona zostaje decyzja CEV z 6 marca 2020r., zgodnie z którą dwumecz z włoskim klubem z Trydentu miał się odbyć na neutralnym terenie, w słoweńskim Mariborze.

Zarząd KS Jastrzębski Węgiel S.A. wyraża duże zadowolenie z takiego rozstrzygnięcia, gdyż od początku uważaliśmy, że rywalizacja ta powinna odbyć się na boisku, w pełnym komforcie psychicznym dla wszystkich jej uczestników.

Jednocześnie podajemy, że będziemy oczekiwać na dalsze informacje z CEV w tej sprawie.

Adam Gorol, prezes Zarządu KS Jastrzębski Węgiel S.A.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2021