Jastrzębski Węgiel odpada z Super Pucharu Mistrzów Polski

Nie udała się wyprawa po Superpuchar Mistrzów Polski siatkarzom Jastrzębskiego Węgla. Przypomnijmy, w związku z tym, że w zeszłym sezonie nie został wyłoniony ani mistrz Polski, ani zdobywca Pucharu Polski, władze PlsuLigi postanowiły, że tym razem o trofeum zmierzą się nie dwa, a cztery zespoły: Asseco Resovia Rzeszów, Jastrzębski Węgiel, PGE Sra Bełchatów oraz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Jastrzębianie w półfinale zmierzyli się z drużyną z Bełchatowa i po zaciętym meczu przegrali 0:3. W kolejnych setach ulegali rywalowi do 27, 23 i 26.

Nie był to nasz najlepszy mecz

-mówił libero pomarańczowych, Jakub Popiwczak.

Zaczynaliśmy te sety, przede wszystkim pierwszy, drugi, set, przespane początki, przespane środki. Jakimś cudem udało się dochodzić tą Skrę. W początkach setów graliśmy słabo, to już był jakiś sukces, że udało się, że mieliśmy piłki setowe w pierwszym i trzecim secie. Wydaje mi się, że jakbyśmy jeden z tych setów wygrali, to grałoby się inaczej, a tak ciągle mięliśmy z tyłu głowy, że Skra jest przed nami. Wydaje mi się, że brało spokoju, wyrachowania, który Skra miała cały czas po swojej stronie.

W nadchodzący weekend siatkarze PlusLigi zainaugurują sezon. Jakub Popiwczak wierzy, że w dobie pandemii uda się go rozegrać w całości i wyłonić mistrza:

Mamy świadomość tego jaka jest teraz sytuacja na świecie, każdy z nas podchodzi racjonalnie i odpowiedzialnie do tego gdzie spędza czas wolny. Wiadomo, nie da się unikać całkowicie ludzi, ale myślę to, że wirus do nas nie dotarł pokazuje, że da się, że jeżeli będziemy podchodzić odpowiedzialnie i rozsądnie z głową, to myślę, że możemy uniknąć wielu złych sytuacji. Miejmy nadzieję, że ten wirus jak najpóźniej do nas dotrze, że uda się ten sezon rozegrać płynnie. Nie oszukujmy się, na pewno gdzieś jakiś przypadek się pojawi, bo taka już jest specyfika.

A w najbliższy weekend na początek nowego sezonu Jastrzębski Wegiel zagra na wyjeździe z zespołem z Zawiercia.