Jastrzębski Węgiel: Pewne zwycięstwo na start sezonu we własnej hali

W pierwszy meczu tego sezonu przed własną publicznością pokonali 3:0 Asseco Resovię Rzeszów. Tylko pierwszy set był wyrównany, gra długo toczyła się "punkt za punkt", ostatecznie w końcówce lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 25:21. W dwóch kolejnych setach "pomarańczowi" dominowali już na boisku, zwyciężyli w nich do 16 i 18.

Z wygranej cieszył się kapitan zespołu, Lukas Kampa:

Ja jestem bardzo zadowolony, oczywiście, że to był najlepszy start z możliwych. Są dwie rzeczy dla mnie ważne, że kibice mogą świętować zwycięstwo i druga rzecz: to jak grał Mo, to było imponujące (…).

Wspominany „Mo” to marokański atakujący zespołu z Jastrzębia, Mohammed Al Hachdadi, który został wybrany MVP spotkania. W składzie zespołu gości pojawił się Piotr Hain, zawodnik, który przez ostatnie trzy sezony reprezentował drużynę Jastrzębskiego Węgla. Jak oceniał mecz?

Spodziewałem się, że to będzie ciężki i emocjonujący mecz, no niestety z „emocjonującego” niewiele tu było, bo generalnie pełna kontrola Jastrzębia w tym spotkaniu i nie bardzo mieliśmy argumenty, żeby się postawić. Z tego co wiedziałem na meczach jastrzębian, to był ich zdecydowanie najlepszy mecz, bardzo wyrównany. Tak grające Jastrzębie będzie groźne dla wszystkich.

Dobrze, że wygraną zaczęliśmy sezon przed własną publicznością

– cieszył się drugi trener jastrzębian, Leszek Dejewski, posłuchaj:

Jastrzębianie zapominają teraz o rozgrywkach ligowych. We wtorek (22.09.) we własnej hali zaczynają pierwszy turniej eliminacyjny do Ligi Mistrzów. Ich przeciwnikami będą białoruski Stroitiel Mińsk i holenderskie Dynamo Apeldoorn. Zespół, który wygra rywalizację, awansuje do drugiej fazy eliminacji.

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:21, 25:16, 25:18)

Jastrzębski Węgiel: Louati, Wiśniewski, Kampa, Al Hachdadi, Gladyr, Fornal, Popiwczak (libero)

Asseco Resovia Rzeszów: Krulicki, Drzyzga, Jendryk, Butryn, Cebulj, Taht, Potera (libero) oraz Woicki, Szerszeń, Domagała

MVP meczu: Mohamed Al Hachdadi.