Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel pewnie wygrywa w pierwszym meczu finału PlusLigi [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

"Jastrzębski Węgiel rozbił ZAKSĘ!". "Co za otwarcie finałów PlusLigi!". "Popisowe zwycięstwo". To tylko niektóre nagłówki po pierwszym meczu wielkiego finału PlusLigi.

siatkarze jastrzębski węgiel
Będą emocje! fot. Paweł Wengerski

Jastrzębski Węgiel dobrze rozpoczął walkę o Mistrzostwo Polski

Wczoraj (3.05) siatkarze Jastrzębskiego Węgla 3:0 pokonali Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. MVP spotkania Stephen Boyer.

Wygrać z „Zaksą” to wielka sztuka, ale co innego jest najważniejsze

– mówi Jakub Popiwczak z Jastrzębskiego Węgla:

Jakub Popiwczak: Ale najważniejsze mi się wydaje w dzisiejszym meczu było to, że po prostu graliśmy dobrze w siatkówkę od początku do końca. W takim swoim tempie, w swoim stylu. Nawet jak były jakieś gorsze kontakty, czasami czy gorsze akcje, nie zrażało nas to cały czas. Pewnie po prostu stąpaliśmy twardo po ziemi, robiliśmy to, co potrafimy robić i dzisiaj wypłaciło to. Myślę, że pokonać ZAKS-ę, nieważne w jakim stylu to, to smakuje świetnie.

Na zwycięstwo złożyło się wiele elementów, nie tylko zagrywka

– mówi Moustapha M’Baye, środkowy Jastrzębskiego Węgla:

Moustapha M’Baye: Mamy zawodników, którzy potrafią na tej zagrywce posyłać straszne bomby, ale wydaje mi się, że tutaj ogólnie wiele czynników i wiele elementów siatkarskiego rzemiosła złożyło się na to, że dzisiaj odnieśliśmy to zwycięstwo. I obrona, i blok, i w ataku byliśmy skuteczni, ponawialiśmy akcje. Kuba Popiwczak świetnie asekurował, więc dużo można tych elementów, które funkcjonowały dzisiaj.

Drugie spotkanie w Kędzierzynie-Koźlu w najbliższą sobotę (6.05) o godzinie 14.45. Mecze o mistrzostwo Polski to przedsmak finału Ligi Mistrzów. Polski finał w Pucharze Europy- Jastrzębski Węgiel vs. Azoty ZAKSA Kędzierzyn- Koźle 20 maja w Turynie.

Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:20, 25:20, 25:23) MVP: Stephen Boyer.

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Toniutti, Gladyr, M’Baye, Fornal, Clevenot, Popiwczak (libero) oraz Hadrava, Tervaportti, Szymura

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Janusz, Smith, Paszycki, Śliwka, Bednorz, Shoji (libero) oraz Kluth, Huber

Zdjęcia Paweł Wengerski

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj