Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel wygrywa pierwszy mecz ćwierćfinałowy. Dziś mecz nr 2

Facebook Twitter

Jastrzębski Węgiel lepszy od Trefla Gdańsk w pierwszym ćwierćfinale mistrzostw Polski. Jastrzębianie pokonali w sobotę (8.04) rywala we własnej hali 3:0.

Jastrzębski Węgiel wygrywa pierwszy mecz ćwierćfinałowy. Dziś mecz nr 2
fot.jastrzebskiwegiel.pl

Jastrzębski Węgiel wygrywa pierwszy mecz ćwierćfinałowy

Spotkanie od początku do końca mieli pod kontrolą. Kolejne sety wygrywali gładko do 19., 17. i 18. Gospodarze dobrze serwowali i bronili, rywal nie miał tego dnia wiele do powiedzenia.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został przyjmujący jastrzębskiego Węgla, Tomasz Fornal.

Tomasz Fornal: (…) Ciężko ich ustrzelić, nam się to udało i dobrze nam się grało, chociaż wydaje mi się, że każdy z zawodników z tyłu głowy miał taki- nie wiem jak to nazwać- spokój, takie może zmęczenie intensywnością tych meczy, teraz ich trochę będzie, ale powinno być dobrze. Jeżeli uda nam się wygrać, a mamy taki plan, to to będziemy już 2:0 prowadzić. Taki jest nasz cel.

Jak drugi szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla ocenia mecz? Czy był szybko, łatwo i przyjemnie?

Leszek Dejewski: Szybko, ale czy łatwo? Wyniki w setach pokazują, że łatwo, ale trochę obawialiśmy się tego meczu, jak zespół zareaguje po zwycięstwie ostatnim w Lidze Mistrzów, ale widać było, że byli skoncentrowani. Mam nadzieję, że to wystarczy na awans w pierwszej rundzie play- off. Zagraliśmy dzisiaj bardzo dobrze, w końcu nasza sala i powinniśmy dobrze zagrywać, chociaż różnie to bywało. Myślę, że mentalnie jesteśmy mocniejsi po tych ciężkich meczach, które graliśmy ostatnio. Ta drużyna się bardzo zmobilizowała i scaliła, wiemy, że to jest też doświadczona drużyna. Wiemy, że przed nami play- offy, najważniejsza część sezonu. Liga Mistrzów- można powiedzieć, że to już było, super awansowaliśmy do finału pierwszy raz, ale następny mecz jest dopiero po lidze. Teraz skupiamy się tylko na lidze i dużo tego grania na pewno. Nie jesteśmy przyzwyczajeni grać dzień po dniu, jednak doświadczenie zespołu wychodzi w takich momentach.

Jastrzębski Węgiel wygrywa pierwszy mecz ćwierćfinałowy. Dziś mecz nr 2

Drugi szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla. Leszek Dejewski

Po sobotnim zwycięstwie Jastrzębski Węgiel prowadzi w ćwierćfinałowej rywalizacji z Treflem 1:0. W niedzielę (9.04.) w jastrzębskiej hali mecz numer 2. początek o 17.30.

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:0 (25:19, 25:17, 25:18)

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Toniutti, Gladyr, M’Baye, Fornal, Clevenot, Popiwczak (libero) oraz Hadrava, Tervaportti

Trefl Gdańsk: Bołądź, Kampa, Urbanowicz, Niemiec, Sawicki, Martinez, Perry (libero) oraz Droszyński, Wlazły, Jingyin

Stan rywalizacji w play off: 1-0 dla Jastrzębskiego Węgla.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024