Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel pokonał Czarnych Radom

Facebook Twitter

19. zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla w PlusLidze. Pokonali Czarnych Radom (3:0).

jastrzebski węgiel
fot. jastrzebskiwegiel.pl

Cztery punkty wynosiła przed minioną kolejką PlusLigi przewaga Jastrzębskiego Węgla nad znajdującymi się na kolejnych pozycjach: Projektem Warszawa i Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Po jej rozegraniu jastrzębianie umocnili się na pozycji lidera i obecnie ich przewaga wynosi 6 punktów nad zawiercianami i 7 oczek nad zespołem ze stolicy.

To dlatego, że podopieczni Marcelo Mendeza wygrali swój mecz, a zespoły z Warszawy i Zawiercia uległy swoim rywalom. Pomarańczowi w wyjazdowym meczu ograli outsidera PlusLigi, Czarnych Radom nie tracąc ani jednego seta.

Mistrzowie Polski z każdą kolejną partią jeszcze wyżej pokonywali radomian. Najpierw zwyciężyli (25:22), następnie (25:20), a najbardziej zdecydowanie (25:16) – triumfowali w ostatniej odsłonie.

Aluron CMC Warta Zawiercie uległ z kolei występującemu gościnnie w PlusLidze, ukraińskiemu Barkomowi Każany-Lwów (2:3), a Projekt Warszawa przegrał z Bogdanką LUK Lublin (3:1).

Następny mecz jastrzębianie rozegrają z Treflem Gdańsk w ramach rozgrywek o Puchar Polski. Zwycięzca tego spotkania awansuje do turnieju finałowego PP. Starcie z gdańszczanami odbędzie się w środę, 14 lutego, o godz. 17:30 w Hali Widowiskowo-Sportowej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024