Jastrzębski Węgiel nadal niepokonany w Lidze Mistrzów. Siatkarze pokonali mistrza Bułgarii Hebar Pazardżik 3:1

Wczoraj (10.02.) jastrzębianie pokonali w wyjazdowym meczu mistrza Bułgarii Hebar Pazardżik 3:1. Dla Mistrzów Polski był to pierwszy mecz po dłuższej przerwie spowodowanej kwarantanną zespołu.

We wczorajszym meczu dwa pierwsze sety były zacięte, Bułgarzy wygrali pierwszego na przewagi 28:26, ale w kolejnych zwyciężali już jastrzębianie: do 23, 19 16. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany środkowy Jastrzębskiego Węgla:

Łukasz Wiśniewski: Myślę, że taki mecz był nam bardzo potrzebny po tej przerwie wiedzieliśmy, że to będzie trudniejsze spotkanie niż to pierwsze w Jastrzębiu, byliśmy gotowi na walkę, pierwszy set przegraliśmy na własne życzenie, prowadziliśmy kilkoma punktami w jednym ustawieniu gdzieś tam przeciwnicy odrzucili nas zagrywką od siatki i wrócili do gry. Myślę, że w przyszłości wyciągniemy z tego lekcję i takie sytuacje się nie będą powtarzały. Fajnie, że mocno się przeciwstawili i dzięki temu musieliśmy wykrzesać z siebie więcej siły i energii, włożyć więcej koncentracji w to spotkanie, bo to nam będzie potrzebne w najbliższej przyszłości.

Łukasz Wiśniewski

Z wygranej zadowolony był także libero jastrzębskiej drużyny:

Jakub Popiwczak: Myślę, że w tym sezonie jesteśmy zespołem któremu nie zdarzają się takie serie jak w pierwszym i drugim secie, bo myślę że te sety normalnie grając w swoją siatkówkę powinniśmy wygrać do 15, 16 czy 17 i po trzech setach być już pod prysznicem i w hotelu jeść kolację, dzisiaj było trochę inaczej ale myślę, że trzeba to zwalić na kark tego, że nie graliśmy przez dwa tygodnie, niektórzy trenują dopiero od poniedziałku, także docieramy się i łapiemy też nasz rytm, trzeba się cieszyć, że 3 punkty są zdobyte!

Jakub Popiwczak

Teraz jastrzębianie wracają do walki o ligowe punkty, w niedzielę (13.02.) zmierzą się we własnej hali ze Ślepskiem Malow Suwałki. W ostatnim meczu fazy grupowej Jastrzębski Węgiel podejmiewe własnej hali niemiecki VfB Friedrichshafen (16 lutego, godz. 18.00).

Hebar Pazardżik – Jastrzębski Węgiel 1:3 (28:26, 23:25, 19:25, 16:25)

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Wiśniewski, Gladyr, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Macyra, Szymura

MVP meczu: Łukasz Wiśniewski.