Jastrzębski Węgiel pokonał na wyjeździe mistrza Włoch Cucine Lube Civitanova 3:0

Fenomenalny mecz siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. W pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów jastrzębianie pokonali na wyjeździe mistrza Włoch Cucine Lube Civitanova 3:0.

Jastrzębianie, którzy nie byli faworytem meczu, od początku do końca mieli mecz pod kontrolą, dobrze przyjmowali, zagrywali, bronili i byli skuteczni w ataku. Kolejne sety wygrali do 22, 23 i 19 rozbijając naszpikowany gwiazdami zespół z Włoch. Z wygranej cieszył się środkowy Jastrzębskiego Węgla:

Łukasz Wiśniewski: Cieszy to, że narzuciliśmy swój rytm gry, presję na zawodnikach z Lube, myślę że się tego nie spodziewali. Zagrali dosyć kiepsko, dużo błędów na tych wysokich piłkach, strzelali po autach, ale to nie jest ważne, my wygrywamy i mamy nadzieję, że drugi mecz rewanżowy w Jastrzębiu będzie na naszą korzyść, chociaż będziemy się spodziewali trudniejszej przeprawy. Nasza siatkówka jest zupełnie inna od tej włoskiej, tu jest siła razy ramie, aby wysoko i mocno, a u nas trochę sprytu i to dziś wykorzystaliśmy.

Zwycięstwo daje nam przewagę przed rewanżem ale jeszcze nie awansowaliśmy

– dodaje przyjmujący jastrzębskiego Węgla:

Tomasz Fornal: Na pewno nie byliśmy faworytem tego spotkania i sądzę, że nawet w Jastrzębiu nie będziemy ale mamy łatwiejszą drogę, wystarczy że wygramy dwa sety w Jastrzębiu i będziemy mieli zagwarantowany awans do półfinału. Nie ma co się zachwalać jak super graliśmy, bo jeszcze nie awansowaliśmy do półfinału i podejdźmy do tego na spokojnie, za tydzień będziemy z nimi grali u siebie, mamy trochę łatwiejszą sytuację, będą kibice i mam nadzieję, że będzie pełna hala i to my awansujemy do półfinału, bo jak widać, da się ich pokonać, my dzisiaj graliśmy bardzo mądrze i wywozimy bardzo cenne zwycięstwo w trzech setach,

Dodajmy, że rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane za tydzień w środę (16.03.) w hali w Jastrzębiu (godz. 20:30.).

Cucine Lube Civitanova – Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 23:25, 19:25)

Cucine Lube Civitanova: Garcia, De Cecco, Anzani, Simon, Lucarelli, Yant, Balaso (libero) oraz Zajcew, Marchisio, Sottile

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Wiśniewski, Macyra, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Boyer

MVP: Jan Hadrava