Jastrzębski Węgiel pokonał Wartę Zawiercie 3:0. Pierwszy krok w drodze do półfinału Mistrzostw Polski

Pierwszy krok w drodze do półfinału Mistrzostw Polski zrobili siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Wczoraj (21.03.) pokonali we własnej hali Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:0. Jastrzębianie zagrali dobre spotkanie, wygrywali kolejne sety do 21, 23 i 18.

Zwycięstwo oznacza, że objęli prowadzenie w ćwierćfinałowej rywalizacji 1:0 i do awansu potrzebują jeszcze jednej wygranej. Mówi libero Jastrzębskiego Węgla:

Jakub Popiwczak: Plan na dzisiaj wykonany, wynik wskazuje, że było łatwo ale na pewno pojawiło się trochę nerwów, bo przez cały sezon się mówi, że to play-offy są najważniejsze i tutaj zaczyna się prawdziwe granie i myślę, że było to trochę czuć na boisku, bo ten pierwszy set mimo naszej przewagi w połowie przegrywaliśmy w końcówce i musieliśmy się ratować, na szczęście to wytrzymaliśmy, wygraliśmy pierwszego seta i później już się grało o wiele łatwiej.

Drugi mecz obu drużyn zaplanowano na najbliższą sobotę (27.03.). Jeżeli Jastrzębski Węgiel wygra, awansuje do półfinału, jeżeli tak się nie stanie, siatkarze zmierzą się jeszcze raz w Jastrzębiu.

Najważniejsze jest zwycięstwo

– potwierdza środkowy jastrzębskiej drużyny:

Łukasz Wiśniewski: Bardzo się cieszymy, może mecz nie stał momentami na najwyższym poziomie ale to nie o to chodzi, liczą się zwycięstwa. Bardzo się cieszymy, że to pierwsze spotkanie na własnym terenie udało się w takim rezultacie zakończyć. Wiadomo, że kiedy nasza zagrywka funkcjonuje, gra nam się zdecydowanie lepiej, zdecydowanie funkcjonuje lepiej blok, obrona, myślę że dzisiaj każdego zawodnika trzeba pochwalić, każdy zrobił swoją robotę i widzimy rezultat. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że to nie jest koniec, drugi mecz na niezwykle trudnym terenie, więc musimy być jeszcze bardziej zmobilizowani i skoncentrowani niż dzisiaj.

Szkoda, że nie mogli nas dopingować w hali nasi kibice, ale cały czas czujemy ich wsparcie

– dodaje przyjmujący Jastrzębskiego Węgla:

Rafał Szymura: Tęsknimy za nimi, mam nadzieję, że od następnego sezonu, bądź teraz jeszcze na play-offy, chociaż ciężko będzie żeby oni tu z nami byli. Czujemy ich wsparcie, bo cały czas jakieś zdjęcia i filmiki podsyłają, zawsze na wyjazdowych meczach z nami tam są przed autobusem, starają się jakoś wspomóc. Najważniejsze, że gramy, że ta liga nie stoi a to, że bez kibiców to jest to śmieszny i smutny obrazek, że tutaj nic się nie dzieje na trybunach ale takie czasy nastały, musimy sobie z tym radzić, kibice na pewno też to rozumieją, jeśli tylko będzie szansa to będziemy chcieli żeby byli tu z nami i nam kibicowali.

Jesteśmy dopiero w połowie drogi, by awansować trzeba wygrać dwa razy. Teraz czeka nas trudna przeprawa w Zawierciu

– mówi drugi trener jastrzębian:

Leszek Dejewski: W lidze pierwszy mecz wygraliśmy ale to był mecz pierwszy i wygrany 3:2, na pewno ciężka hala do gry, myślę, że to zwycięstwo nas podbuduje, będziemy mieli cały tydzień na spokojną pracę i będziemy chcieli to zakończyć w Zawierciu, chociaż zdajemy sobie sprawę, że oni są pod ścianą i będą musieli wszytko postawić na jedną kartę.

Drugi mecz obu drużyn zaplanowano na najbliższa sobotę (27.03.). Jeżeli Jastrzębski Węgiel wygra, awansuje do półfinału, jeżeli tak się nie stanie, siatkarze zmierzą się jeszcze raz w Jastrzębiu.