Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel: Pożegnanie z kolejnymi zawodnikami

Facebook Twitter

Zakończył się siatkarski sezon, bardzo udany dla zespołu Jastrzębskiego Węgla. Drużyna obroniła tytuł mistrza Polski i wywalczyła drugie miejsce w Lidze Mistrzów.

Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel – zmiany w zespole

Koniec sezonu to czas świętowania, ale także czas pożegnań. Klub potwierdził do tej pory, że drużynę opuszcza siedmiu zawodników. Jednym z nich jest środkowy Jurij Gladyr, który grał w Jastrzębskim Węglu przez ostatnich 5 lat.

Jurij Gladyr: To jest coś niesamowitego, że taką historię mogłem przeżyć przychodząc tutaj. Nie przypuszczałem, że aż tak będzie dobrze. Aczkolwiek oczywiście zawsze są marzenia i wiara w to, że coś się wygra. Chyba to było pisane losem, żebym trafił tutaj z tym charakterem, może coś tutaj zadziałał? Starałem się robić to, co podpowiadało mi serce. Kibice naprawdę są niebywali. Wielkie słowa uznania i podziękowania za to, że przez te 5 lat, które tutaj byłem, tak dopingowali.

Jurij Gladyr opuszcza Jastrzębski Węgiel

Z klubem pożegnał się po czterech latach sukcesów także przyjmujący Rafał Szymura.

Rafał Szymura: Dostałem szansę, którą chciałem wykorzystać w stu procentach. Myślę, że wykorzystałem ją. Starałem się pomóc chłopakom jak tylko mogłem, swoją dobrą grą i nie tylko, bo i w szatni, i poza szatnią byłem zawsze dobrym człowiekiem. Zawsze starałem się być sobą po prostu. Zawsze mówiłem, że czuję się jak w domu. Mieszkam w Rybniku, jestem ze Śląska, jestem stąd, także czułem się dobrze. Taki jest los sportowca. Cztery lata w klubie. Myślę, że przez te cztery lata bardzo dużo wygraliśmy. Ja będę wspominał ten czas tutaj dobrze. Zdobyłem tutaj trzy mistrzostwa Polski.

Rafał Szymura Fot. jastrzebskiwegiel.pl

Z klubem pożegnali się także francuski atakujący Jean Patry, środkowy Moustapha M’Baye, drugi libero Bartosz Makoś, przyjmujący Mateusz Jóźwik i rozgrywający Jarosław Macionczyk. Na razie oficjalnie nie wiadomo kto ich zastąpi.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024