Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel przedłużył kontrakt z trenerem Andreą Gardinim

Facebook Twitter

Klub mistrzów Polski informuje o nowej umowie z Włochem, któremu zawdzięcza ostatni sukces. "To właściwy człowiek na właściwym miejscu"- powiedział dziś (22.04.) na konferencji prasowej prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol.

fot.jastrzebskiwegiel.pl

Zostaję, bo to jeden z najlepszych klubów w Europie

– odwdzięczył się komplementem Andrea Gardini. Nowa umowa z trenerem ma obowiązywać na sezon 2021/2022 z opcją przedłużenia.

56-letni Włoch objął drużynę Jastrzębskiego Węgla po zdymisjonowanym Luke’u Reynoldsie pod koniec stycznia tego roku. Zadebiutował zwycięskim meczem wyjazdowym z GKS-em Katowice, a po niespełna trzech miesiącach był już mistrzem Polski, pokonując w finale Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle!

fot. jastrzebskiwegiel.pl

Jeśli trener przejmuje zespół pod koniec fazy zasadniczej i w fazie play off wygrywa z każdym rywalem w dwóch spotkaniach, a następnie staje naprzeciw faworyzowanej ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i w obu meczach przeciwko niej dowodzona przez niego drużyna przegrywa pierwszego seta, a mimo tego wychodzi z tych pojedynków zwycięsko, to nie mam żadnych wątpliwości, że jest to właściwy człowiek na właściwym miejscu

– mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Zdecydowałem się na pozostanie w Jastrzębskim Węglu, gdyż uważam, iż jest to jeden z najlepszych klubów w Europie i mamy szansę kontynuować w nim tę niesamowitą pracę także w przyszłości. To będzie zarówno dla mnie, jak i dla całego klubu wspaniałe wyzwanie móc walczyć o najwyższe cele w PlusLidze oraz Lidze Mistrzów. Jako mistrz Polski z Jastrzębskim Węglem czuję się doskonale. Zakończenie minionych rozgrywek było czymś niesamowitym, co pozostanie w mojej pamięci na zawsze

– mówi trener Andrea Gardini.

fot.jastrzebskiwegiel.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj