Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel przegrał po tie-breaku z Projektem Warszawa [WIDEO]

Facebook Twitter

Tylko z jednym punktem wrócili z Warszawy siatkarze Jastrzębskiego Węgla. "Pomarańczowi" przegrali piątkowe (15.10.) spotkanie ze stołecznym Projektem 2:3. Mecz był emocjonujący i zacięty.

fot. jastrzebskiwegiel.pl

Jastrzębianie prowadzili już 2:1 i mogli skończyć spotkanie w czwartej partii, ale ostatecznie na przewagi 32:30 wygrali ją gospodarze, którzy górą byli także w tie-breaku, zwyciężając w nim 22:20.

Szkoda tej porażki, ale to niemożliwe byśmy wygrywali wszystkie mecze w tym sezonie

– mówi środkowy Jastrzębskiego Węgla:

Łukasz Wiśniewski: Na pewno nie taki był nasz scenariusz, my przyjechaliśmy po zwycięstwo, niestety to się nie udało, mimo, że mogliśmy wygrać to spotkanie nawet 3:1. Po tej pierwszej partii dosyć łatwo wygranej, rywal zaczął lepszą grę, a my straciliśmy tą czujność, pojawiało się kilka prostych błędów. Natomiast Warszawa nawet jak miała szczęśliwe akcje, to potrafiła je wykorzystać na swoją stronę. My tego dzisiaj nie mieliśmy, a mimo wszystko byliśmy w grze. Kibicom na pewno te spotkanie mogło się podobać, oby więcej takich w lidze, mam nadzieję, że wrócimy na dobrą ścieżkę.

Przegranej żałował libero Jastrzębskiego Węgla:

Jakub Popiwczak: Było mnóstwo szans po naszej stronie, żeby zamknąć to spotkanie. Drugi set, czwarty, piąty, myślę, że sami sobie to zawaliliśmy. Rozegrało się to po naszej stronie siatki, były okazje, szanse były. (…) Wiele materiału do analizy, wiemy nad czym musimy pracować, co jest naszym mankamentem. Nic się nie stało, zdobywamy tylko jeden punkt, nie po to tu przyjechaliśmy, przyjechaliśmy wygrać, ale świat się nie zawala.

Projekt Warszawa – Jastrzębski Węgiel 3:2 (20:25, 25:21, 19:25, 32:30, 22:20)

Projekt Warszawa: Petković, Blankenau, Nowakowski, Wrona, Kwolek, Grobelny, Wojtaszek (libero) oraz Trinidad De Haro, Superlak, Janikowski, Kowalczyk

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Hadrava, Macyra

MVP: Trinidad De Haro.

Zobacz wideo:

Teraz Jastrzębski Węgiel czeka mecz o Super Puchar Polski. W środę (20.10.) w Lublinie jastrzębianie, mistrz Polski zmierzą się ze zdobywcą Pucharu Polski, Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj